Minister infrastruktury podejrzany o nielegalne wzbogacenie się

0

Minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan występuje jako podejrzany w śledztwie w sprawie nielegalnego wzbogacenia się i niezadeklarowanie majątku – poinformowało w czwartek Narodowe Biuro Antykorupcyjne (NABU) w Kijowie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez NABU razem ze Specjalną Prokuraturą Antykorupcyjną. Według śledczych wydatki ministra są znacznie większe niż jego dochody. Omelan oświadczył, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

 

Omelanowi wytknięto m.in., że nabył po zaniżonej cenie samochód marki BMW X5, którego jest faktycznym użytkownikiem i którego nie wpisał do deklaracji majątkowej. Minister nie zadeklarował także wydatków na wynajem domu, w którym mieszkał, a następnie domu i działki.

„Gratuluję, rozpoczęły się wybory” – odpowiedział na to Omelan na Facebooku. Jak oświadczył, sprawa samochodu dotyczy pojazdu, który kupił dziesięć lat temu dla brata, oraz domu, z którego korzystał przez dwa tygodnie w roku 2016.

„Jeśli są to największe przestępstwa, o które mogą mnie oskarżać za okres mojej pracy na stanowisku ministra, to nie wstydzę się spojrzeć w oczy ani naszym obywatelom, ani partnerom zagranicznym, ani kierownictwu państwa” – oświadczył Omelan.

Pochodzący ze Lwowa minister infrastruktury pracuje w tym resorcie od 2014 roku. Najpierw był wiceministrem, po czym w kwietniu 2016 roku otrzymał tekę ministra w rządzie premiera Wołodymyra Hrojsmana.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.