Pierwszy mecz Humboldt Broncos

0

Drużyna Humboldt Broncos przegrała mecz, ale wynik nie miał znaczenia.

Broncos przegrali 2-1 z Nipawin Hawks w środę – był to ich pierwszy mecz w sezonie od tragicznego wypadku autobusu 6 kwietnia, w którym życie straciło 16 osób.

Gdy poinformowano, że zespół powróci na lód, otrzymał niewiarygodne wsparcie od całej społeczności hokejowej.

Hayley Wickenheiser, czterokrotna złota medalistka olimpijski i zdobywczyni najlepszych wyników w karierze narodowej kanadyjskiej reprezentacji hokejowej, przed meczem przesłała najlepsze życzenia drużynie Broncos na Twitterze.

Podobnie dwukrotna mistrzyni olimpijska Cassie CampbellPascall. Były zawodnik Calgary Flame Sheldon Kennedy, który grał trzy sezony juniorów w drużynie Swift Current Broncos, powiedział, że myślał o osobach dotkniętych katastrofą, a także o czterech graczach zabitych w katastrofie autobusowej w 1986 roku.

Wielki Doug Gilmour z Toronto Maple Leafs i Calgary Flames, również na Twitterze wyraził swoje poparcie dla klubu: “Świat hokeja jest z wami wszystkimi. Życzę wam powodzenia, chłopcy!”

Ryan Gobeil – którego młodszy brat, Morgan, doznał poważnego obrażenia mózgu podczas wypadku – zamieścił na Twitterze zdjęcie z dwoma kijami hokejowymi. “Jeden praworęczny kij dla mnie. Jeden leworęczny kij dla Morgana. Hokej był dużą częścią naszego dorastania. Życzę powodzenia @Humboldt Broncos w tym sezonie. Do boju!”

Po środowym meczu, napastnik Los Angeles Kings Nate Thompson powiedział, że był i jest pełen nadziei. “Absolutnie powrót dla Humboldt Broncos. Czuję się zaszczycony, mogąc być świadkiem czegoś tak potężnego i inspirującego. Dziękuję” – napisał na Twitterze.

Środowy emocjonalny mecz wywołał też reakcje poza światem hokeja.

Premier Justin Trudeau także świętował pierwszą grę drużyny Humboldt, jak także przywódcy innych partii – torysów Andrew Scheer oraz NDP Jagmeet Singh, którzy również oferowali wsparcie w mediach społecznościowych.

6 kwietnia zawodnicy Humboldt Broncos jechali autokarem do Nipawin, Sask., na mecz Saskatchewan Junior Hockey League z drużyną Hawks, gdy ich autobus zderzył się z ciężarówką na wiejskim skrzyżowaniu. Szesnaście osób, w tym 10 zawodników, zginęło w katastrofie i 13 zostało rannych.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.