Sąd nie pozwala na zmiany premiera Douga Forda

0

Sąd wydał decyzję uniemożliwiając wprowadzenie w życie ustawy redukującej liczbę radnych Toronto z 47 do 25 (Bill 5). Wybory 22 października odbedą się w 47 okręgach.

Zdaniem sędziego Edward Belobaby, takie orzeczenie jest konieczne ponieważ rząd Ontario poszedł za daleko i przekroczył dopuszczalną granicę. W sytuacji gdy takiego czynu dopuści się demokratycznie wybrany rząd sąd na obowiązek interweniować.

Wprowadzenie takiej zmiany w trakcie trwania kampanii wyborczej byłoby pogwałceniem praw zarówno kandydatów jak i wyborców.

Decyzję sądu z radością powitał burmistrz John Tory:

To kolejna porażka rządu premiera Forda. Przegrał także w konflickei z firmą Tesla, która kwestionowała prawo do wtcofania się rządu z programu zachęt finansowych dla osób kupujących samochody elektryczne.

Więcej o tym w Gazecie

Pełne uzasadnienie decyzji

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.