Skromny ksiądz pokornego Kościoła

0

Polemika z tekstem ks. Zięby „Duch pyszny poprzedza upadek” („Plus Minus”, 25 sierpnia 2018 r.) Kazimierza Bema – pastora ewangelicko-reformowanego w USA, doktora prawa i publicysty protestanckiego.

(…)

III RP, konkordat i konstytucja z 1997 r. dały Kościołowi ogromne i niespotykane w dzisiejszych czasach poza Iranem czy Arabią Saudyjską przywileje finansowe i prawne. Korzystając z życzliwego Trybunału Konstytucyjnego, staliście się de facto religią państwową, utrzymywaną przez państwo. O. Zięba narzeka na „bezideowość” Platformy. Ale jakoś nie przeszkadzała ona Kościołowi, gdy jej rządy (i wszystkie poprzednie z SLD włącznie) przekazywały miliony na budynki sakralne, wydziały teologii, centra dialogu oraz muzea myśli. Ale gdy tylko pojawił się PiS i obiecał jeszcze więcej pieniędzy oraz zupełny zakaz aborcji, to bez mrugnięcia oka poświęciliście i Trybunał Konstytucyjny, i konstytucję, i III RP, i uchodźców.

Cały artykuł

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.