Unia Europejska zainwestowała 320 mln euro w polskie drogi

0

Ponad 255 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) zostanie zainwestowane w budowę odcinka drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy – Bydgoszcz. Ponadto 64,6 mln euro z Funduszu Spójności pozwoli na budowę odcinka drogi S17 pomiędzy węzłami Zakręt i Lubelska łączącej Warszawę z Garwolinem.

– Po ukończeniu budowy te drogi stworzą nowe możliwości gospodarcze dla obywateli i przedsiębiorstw w Polsce, pobudzając przemysł, turystykę i handel – powiedziała komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu. – Dzięki temu Polacy będą mogli skorzystać na skróceniu czasu podróży i poprawie bezpieczeństwa na drogach.

Oczekuje się, że prace nad obydwoma projektami zostaną zakończone w 2020 r. Inwestycje europejskie na tych dwóch drogach zostały już poczynione: na drodze S5 – centralnej części transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T – Unia Europejska zainwestowała już ponad 740 mln euro w latach 2014-2020, podczas gdy prace nad S17 są podejmowane w ramach inwestycji o łącznej wartości ponad 480 mln euro.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.