Zmiany w podejściu do sprzedaży

0

Przez ostatnie siedem lat, torontońskie zrzeszenie agentów, tzw.TREB, prowadziło prawne dysputy z urzędem konsumenckim, oraz sądem najwyższym, aby uniemożliwić konsumentom swobodny dostęp do cen sprzedaży nieruchomości. Obecnie, ostateczny wyrok nakazuje upublicznienie cen sprzedaży na stronach internetowych wszystkich tych agentów czy firm brokerskich, tzw. VOW czyli Virtual Office Websites. Jest oczywiście jeden haczyk: należy zaakceptować logowanie się do każdej z tych stron, w zależności od ich wymogów, oczywiście podając swoje dane. Dane o sprzedaży domów z cenami upubliczniane będą jedynie na takich stronach internetowych, więc jest to nieco dyskusyjne czy w znacznym stopniu zmieni podejście klientów do rynku nieruchomości: chodzi tu głównie o kwestię dokonania własnej wyceny swojej nieruchomości, korzystając z danych publikowanych przez agentów czy biur nieruchomości. Wielu klientów chce to przecież robić samemu.

Zdaniem sądu, dostęp do tych informacji powinna być ogólna, albowiem każdy powinien mieć możliwość sprawdzenia wszystkiego za pomocą internetu. Zastanawiające jest jedynie dlaczego cały proces trwał tak długo. W opinii większości agentów, zrzeszenie TREB nie powinno bronić upublicznienia tych informacji, albowiem każda rejestracja klientów na tego rodzaju stronach powinna tylko otworzyć możliwości kontaktu z nowymi klientami.

Chodzi tu głównie o fakt pozyskiwania klientów poprzez internet, a teraz taka możliwość po prostu się zwiększa: wielu klientów już od dłuższego czasu poszukuje swojego domu poprzez swój własny komputer, wchodząc na różne strony internetowe.

Do tej pory każdy klient i tak mógł zdobyć informacje odnośnie cen sprzedaży, po prostu dzwoniąc do biura agencji lub do swojego agenta.

Wydaje się, że podstawowym celem takiego podejścia do tematu jest próba dalszej obniżki prowizji, głównie agenta sprzedającego: ale kij ma zawsze dwa końce: przeważnie obcięcie prowizji wiąże się również z otrzymaniem dużo gorszej ostatecznej ceny sprzedaży: więc kto na tym traci? Wydaje mi się, że sprzedający. Oczywiście, wszystko można sprzedać poprzez internet, lecz również często nie jest to wyrób, którego oczekujemy. Otóż z doświadczenia wiem, że za większość domów wystawianych przez biura tzw. “bez prowizji” uzyskiwane są gorsze ceny, a poza tym od początku oferta jest niższa, bo przecież nie ma agenta, jego kosztów. Nieruchomości takie przyciągają również zupełnie inną klientelę, czyhającą na okazję. Zyskują oczywiście te firmy, które “bez prowizji”, lecz za stałą opłatę wystawiają na rynek te nieruchomości, i właściwie dalej już je mało co obchodzi: jest to w dalszym ciągu zarobek, lecz nazywany inaczej.

Niektóre “nowoczesne” firmy mają takie podejście, że przecież wszystko można załatwić przez internet: obecnie przecież znajomości oraz małżeństwa zawiera się w ten sposób – jak długo one trwają to już inna historia. Oczywiście reprezentowanie obu stron jeśli chodzi o zakup/sprzedaż jest dla tych firm całkiem normalne, niepowodujące żadnych problemów z etyką zawodu.

W rezultacie chodzi tu głównie o ilość transakcji: tego typu agencje już nie zajmują się w większości dbaniem o swojego klienta, lecz o zaaferowaniem usługi, za którą można wziąć opłatę, i lecieć dalej.

Próbują zmienić oblicze obecnego system sprzedaży nieruchomości, ale nie pod względem dbałości o klienta, tylko zarobku, nawet mniejszych, ale szybszych pieniędzy, przez internet “online”, bez zobowiązań. Taki obecnie jest trend większości transakcji dokonywanych przez internet. Oczywiście zmienia on podejście do każdego rodzaju sprzedaży, a tego jest coraz więcej, dotyka każdej dziedziny naszego życia.

Zapewne niedługo sklepów nie będzie w ogóle, pracę można również wykonywać z domu (choć nie wszystkie jeszcze). Sprzedać oraz kupić mozna wszystko, z dostawą do domu: ale nie, do nowej nieruchomości trzeba podjechać.

Ponownie piszę o planowanej nowej inwestycji w pobliżu plazy Wisła, na rogu Burnhamthorpe oraz Rathburn. Otrzymałem od dewelopera cennik oraz plany mieszkań – dobre na inwestycje! Doskonała lokalizacja na granicy z Toronto, blisko wszystkich autostrad. Oczywiście reprezentujemy przy zakupie, a także uzyskaniu pożyczki.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna.

Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo los. Najbliższe losowanie już 18 listopada w Centrum Kultury przy Cawthra.

Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209- 3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.