“KLER” w Mississaudze oraz o filmie Janusz Gajos i Robert Więckiewicz

8

Widzowie tłumnie ruszyli na „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Ostateczne wyniki z weekendu otwarcia (27-29 września 2018) to 935 tysięcy 367 widzów. „Klerowi” udało się zbliżyć do magicznej, nieosiągalnej jak dotąd dla żadnego filmu w Polsce, bariery miliona widzów w premierowy weekend

Dla porównania, poprzedni film reżysera „Wołyń” – do tej pory najpopularniejszy w jego dorobku – w sumie zgromadził w całym 2016 roku kinach 1,434 miliona widzów.

Nawet 934 tysiące widzów w weekend premierowy wystarczy, by „Kler” pobił polski rekord otwarcia, ustanowiony przez „50 twarzy Greya”. Adaptacja światowego bestsellera E. L. Jamesa zgromadziła w walentynkowy weekend 2015 roku 834 479 widzów.

Polski film z najlepszym otwarciem, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” (2016) Patryka Vegi zgromadził w pierwsze cztery dni podobną liczbę widzów – 835 tys. 265 osób. Kolejny film Vegi – „Botoks” (2017) – 711 tysięcy widzów.

„Kler” najpewniej zdetronizuje oba te tytuły.

Film miał premierę aż na 478 ekranach.

Więcej m.in. kto w tym pomógł

O “Klerze” w OKO.press

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

8 Comments

 1. Na dziś tylko 3.5 miliona Polaków w Polsce pofatygowało się do kin obejrzeć dzieło Smarzowskiego osobiście i bez przymusu.
  Temat powinien być bliski wszelkim misjonarzom w Kanadzie w tym i oblatom, którym kilka grzechów
  uwiecznionych na ekranie nie powinno być obcych.
  Rola Gajosa jakoś dziwnie kojarzy mi się z jednym wielebnym specjalistą od polonijnej mamony… Kurcze…jak to mu było?
  Ktoś z Gazety może pamięta:);)

  pozdrawiam

 2. Po zrobieniu obiektywnego “Wołynia” W.Smarzowski naraził się “salonowi”(?). Postanowił więc wrócić na ścieżkę poprawności politycznej i nakręcił subiektywny film o marginalnych zjawiskach w Kościele Rzymsko-Katolickim.
  Gdyby film ten nie omijał synagog, meczetów i zborów protestanckich to można by było uznać za autentyczny bo przecież nie tylko w K.R-K takie rzeczy się zdarzają.

 3. Marzena Wróblewska on

  To swietnie, że film będzie w Mississauga. Idziemy z mężem. Tyle już o tym filmie przeczytaliśmy. Najwyższy czas na ten film.

 4. Andrzej Król on

  Teresa – co pani wypisuje? Coraz wiecej dranstwa jest ujawniane nt. tego co sie dzieje w polskich kosciolach, sam kler to przyznaje. Niech pani nie idzie na teb film, nikt pani nie zmusza. Czas na prawde. Dobrze ze film powstal. Ja i moim znajomi sie wybieramy a Gazecie dziekujemy, ze sie nie boi podawac informacji i pisac prawdy. Na was zawsze mozna liczyc. No i dzieki tym ktorzy zorganizowali projekcje w Mississaudze. Idziemy i wtedy mozna sie wypowiadac.

 5. a to sie diabel cieszyl, wszystko jedno w jakiej postaci. owczy ped jest zjawiskiem psychologicznie znanaym i opisanym, ale i tak przykro…
  Jak mozna z wlasnej woli pakowac sie pod szambiarke i jeszcze to uzasadniac?
  juz tytul filmy mowi ze to paszkwil i niczego innego nie nalezy sie spodziewac. a mimo to ludzie jak owce poszli to ogladac. taki atak na Kosciol powinien spotkac sie z ostracyzmem a nie z nabijanime kieszeni czemus takiemu jak ten rezyser, jakie tam jego imie jest.
  i co? zmyla sie ta zawartosc szamba? nawet jak sie zmyla to smrod pozostanie, ble.

  • Szanowna Redakcjo,
   czy jest szansa,aby ten film został wyświetlany również i w Ottawie?
   Zdaję sobie sprawę,że mamy tu mniejsze skupisko Polakow ale na pewno byliby chętni na 1 czy 2.seanse.

  • Przyłączam się do pytania Pani Ewy – byłoby wspaniale, jeśli moglibyśmy ten film zobaczyć również w kinie w Ottawie.
   W innym wypadku niestety pozostaje nam czekać na wersję dvd, lub niestety na nielegalne kopie. A jeśli chodzi o ten film, to wolałabym tego uniknąć i wesprzeć jego twórców.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.