Przygotowanie do nowego prawa

0

Powstaje wiele pytań, a także wiele niepewności w związku z wejściem w życie w Kanadzie ustawy legalizacji rekreacyjnej marihuany. Dostaję wiele pytań od klientów na ten temat. Jest wiele niepewności jak ustosunkować się do tych kwestii. Zarówno sprzedajacy jak kupujący oraz agenci chcą przygotować się na różnego rodzaju kwestie, również prawne, związane z tym nowym prawem.

Ustawa ta, nazywana potocznie “Cannabis Act”; wchodzi w życie w październiku br. Wydaje mi się, że będzie wiele spornych kwestii związanych z tą ustawą. Postaram się przybliżyć chociaż niektóre z nich. Pierwszym pytaniem jest oczywiście jak dużo tego specyfiku można hodować dla własnych potrzeb, nazwanych szumnie rekreacyjnymi? A więc można będzie hodować cztery rośliny w każdym domu lub mieszkaniu. Oczywiście dotyczy to nie tylko domów wolnostojących, ale też mieszkań w blokach lub szeregowcach itd.

Zgodnie z ogólnokrajową ustawą, można będzie te rośliny hodować również w ogródku na zewnątrz naszej rezydencji. Jednak każda z prowincji ma zadecydować osobno, czy pozwoli na taką zewnętrzną hodowlę.

Zastanawiające jest również pytanie czy będą ustanowione jakieś standardy jeśli chodzi o sposób bezpiecznej hodowli. Otóż obecnie nie ma żadnych wskazówek w tym zakresie. Już zaczęto sprzedawać urządzenia, w tym specjalne lampy do podgrzewania roślin, na pewno niedługo w sieci zobaczymy różne “zestawy” lub “specjalistyczne namiociki”, które będą sprzedawane w tych celach.

Otóż namiociki będą miały na celu zabezpieczenie mieszkania przed gromadzoną się wilgocią. A wilgoć ta przenika z dużą łatwością do gipsowych ścian, dokonując ogromnych szkód. Oczywiście najlepiej pewnie wynająć elektryka do wszystkich podłączeń, w tym do odpowiedniej wentylacji na zewnątrz pomieszczenia, co mogłoby ograniczyć narastającą wilgoć.

Oczywiście przy sprzedaży nieruchomości, w której hodowano rośliny, powstaje pytanie czy zarówno sprzedający jak i agenci powinni zgłosić sprawę takiej hodowli, nawet jeśli jest ona legalna? Moim skromnym zdaniem będzie to problematyczne: albowiem ukrycie takiego faktu może doprowadzić do wykrycia pewnych szkód dopiero po zakupie nieruchomości, co jest traktowane jako tzw “latent defect”, a taki fakt musi być podany do wiadomości. W przeciwnym wypadku można narazić się na sprawę sądową, gdyż ukrycie faktu może spowodować późniejsze problemy, w tym zdrowotne: przecież chociażby wilgoć powoduje różne schorzenia.

Inna sprawa to oczywiście wynajem lokali: czy możemy zabronić lokatorowi hodowli tej rośliny w wynajmowanym lokalu lub też “rekreacyjnego” palenia? Oczywiście, w umowie wynajmu można taki warunek umieścić: już obecnie wielu moich klientów zakazuje zwykłego palenia papierosów w swoich lokalach. Taka nowa klauzula powinna więc być włączona do każdej umowy o wynajem. Jeśli lokator nie będzie jej stosował, to łatwiej będzie się go pozbyć. Ważne jest jednak, aby klauzula taka była wpisana już na początku, w pierwszej umowie.

Jest jeszcze kwestia budynków apartamentowych (tzw kondominiów): czy będą one w stanie zapobiec zarówno hodowli, jak i paleniu tych substancji w budynkach? Otóż niektóre z tych budynków już wprowadziły do swego statutu zakaz jakiegokolwiek palenia, ale również hodowli tych roślin.

W wielu wypadkach widzimy przecież znaki zakazujące jakiegokolwiek palenia w odpowiedniej odległości od budynku. Być może w niektórych budynkach wyodrębniony zostanie jakiś mały obszar, w którym można będzie hodować te rośliny, dla tzw. “celów medycznych”, choć rośliny te niczego nie leczą, ale wyciąg z nich, olejek, jest stosowany jako środek przeciwbólowy oraz spowalniający niektóre choroby. Jest to jednak olejek, należy więc zrobić wyciąg z tej rośliny. Wątpię, aby większość “hodowców” robiła z niej wyciąg: po prostu będę chcieli używać jej w sposób “rekreacyjny”.

W całej sprawie widzę duże pieniądze płynące do niektórych legalnych hodowców: już w tej chwili jednym z nich jest Shoppers Drug Mart, który dostał podobno pozwolenie na takie hodowle oraz pocztową wysyłkę specyfiku. Inni z kolei będą sprzedawać “zestawy” do hodowli.

Cieszą się oczywiście “rekreacyjni” użytkownicy, a jednocześnie promowane jest używanie narkotyków. W jakim celu?

Zachęcam do przejrzenia możliwości zakupu mieszkania w planowanej nowej inwestycji w pobliżu plazy Wisła, na rogu Burnhamthorpe oraz Rathburn: posiadam otrzymany od dewelopera cennik oraz plany mieszkań – dobre na inwestycje! Doskonała lokalizacja: na granicy z Toronto, blisko wszystkich autostrad. Oczywiście reprezentujemy przy zakupie, a także uzyskaniu pożyczki.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów!

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. Najbliższe losowanie już 18 listopada w Centrum Kultury przy Cawthra. Zajmujemy się również wynajmem nieruchomości.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.