Rafineria wyleciała w powietrze

0

Do niewyjaśnionego wybuchu doszło we wtorek w rafinerii koncernu Irving Oil w St. John’s w Nowym Brunszwiku. Praca rafinerii została przerwana. Strażakom udało się przejąć kontrolę nad pożarem, który powstał w wyniku wybuchu.

Przyczyna wybuchu, w wyniku której co najmniej pięć osób trafiło do szpitala, wciąż nie została ustalona i oczekuje się, że dochodzenie zajmie kilka miesięcy.

Czarna chmura dymu zasłoniła niebo, a płomienie wystrzeliły na 30 metrów.

Wybuch wywołał chaos i był przerażający, ale pracownicy chwalą szczegółowy plan awaryjny i ewakuacyjny firmy Irving Oil, który pozwolił na uniknięcie tragedii. Strażaków opisują jako bohaterów ratujących życie.

“Nikt ze stałych i tymczasowych pracowników nie przepadł bez wieści. Kilka osób zostało niegroźnie rannych” uspokaja w komunikacie Irving Oil.

Kanada to ważny producent ropy i produktów naftowych. W 2017 r produkowała 4,83 mln baryłek ropy dziennie. To o 8,1 proc. więcej niż w 2016 r. Z wydobytej ropy Kanadyjczycy zużywają u siebie połowę. Reszta jest eksportowana do USA rurociągami.

W 2017 r Kanada eksportowała 173,3 mln ton ropy (163 mln ton w 2016 r) i 34,5 mln t produktów naftowych (29,9 mln ton rok wcześniej). Posiada duże złoża ropy i gazu z łupków bitumicznych.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.