Rosyjska armia likwiduje czapki uszanki

0

Z rosyjskiego umundurowania znikną wełniane pilotki i słynne czapki uszanki – pisze w czwartek dziennik “Izwiestija”, powołując się na rządowe rozporządzenie. Poza przysługującymi żołnierzom kalesonami będą wydawane także majtki. Jak piszą “Izwiestija”, wełniane czapki pilotki znikną z umundurowania do 1 czerwca 2022 r.

Czapki uszanki, czyli czapki z charakterystycznymi klapami chroniącymi uszy od mrozu, mają zostać zastąpione przez zwykłe “czapki”, a zamiast używanego dotąd słowa “rubacha” (chodzi o wojskową bluzę, koszulę) pojawi się termin “fufajka”.

Gazeta wskazuje na jeszcze jedną nowość – poza kalesonami pojawi się nowa pozycja: dwie pary wełnianych majtek – z myślą o służących w wojsku kobietach.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.