Stypendia z Kanady dla uzdolnionych artystycznie uczniów

0

20 młodych uzdolnionych artystycznie uczniów radomskich szkół odebrało w środę stypendia ufundowane przez kanadyjską Fundację Polish Orphans Charity. Pieniądze mogą przeznaczyć na rozwój swych talentów i umiejętności.

W tym roku fundacja przeznaczyła na stypendia dla młodych radomian 20 tys. dolarów kanadyjskich, czyli ponad 57 tys. zł. Jedno stypendium wynosi tysiąc dolarów kanadyjskich, czyli ponad 2,8 tys.

“Stypendyści mogą wydać pieniądze na cele związane z rozwijaniem własnych talentów i umiejętności, np. na zakup artykułów plastycznych czy instrumentu muzycznego. Ze stypendiów mogą też opłacić udział w kursach czy warsztatach” – poinformował przewodniczący kapituły stypendialnej Krzysztof Gajewski.

Licealistka Adrianna Olszańska powiedziała dziennikarzom, że stypendium pomoże jej rozwinąć umiejętności wokalne. “Będę mogła kupić mikrofon dynamiczny i kontynuować dalej śpiew. Zamierzam podjąć studia wokalne” – stwierdziła uczennica. Dla stypendystki Doroty Kozłowskiej stypendium jest “szansą na lepsze jutro”. “Pieniądze przeznaczę na przybory do malowania. Założę własną firmę związaną z wykonywaniem rysunków” – zapowiedziała uczennica.

Kanadyjska Fundacja Polish Orphans Charity po raz dwunasty ufundowała stypendia dla uzdolnionych artystycznie uczniów z Radomia. Pomoc stypendialna jest przeznaczona dla dzieci osieroconych lub żyjących w rodzinach potrzebujących wsparcia finansowego.

“Bardzo się cieszę, że dzięki naszemu wsparciu kolejna grupa dzieci i młodzieży będzie mogła rozwijać swoje artystyczne talenty. Jestem przekonana, że będą świetnymi ambasadorami naszej fundacji”– powiedziała przedstawicielka Polish Orphans Charity Barbara Zborowska z Toronto.

Fundacja Polish Orphans Charity działa w Kanadzie od 2000 r. Początkowo w jej działalność zaangażowana była tylko Polonia kanadyjska, ale od kilku lat wspierają ją także rdzenni Kanadyjczycy. Fundacja organizuje w Toronto bale charytatywne, z których część pieniędzy przeznaczana jest na pomoc dzieciom na całym świecie. Od ponad 10 lat prowadzi działalność stypendialną w Polsce. Ufundowała łącznie około 500 stypendiów. Fundacja buduje też w Polsce place zabaw. W sumie dotąd do naszego kraju trafiło ponad 1 mln dolarów kanadyjskich. Pomoc z fundacji otrzymują też dzieci z Czech, Słowacji, Ukrainy czy z Dominikany. 

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.