Tory contra Keesmaat

0

Według prezesa agencji Forum Research, tylko jakiś wyjątkowy wypadek mógłby spowodować, że była Jennifer Keesmaat mogłaby znaleźć się na stanowisku burmistrza.

Interaktywna ankieta telefoniczna, przeprowadzona przez Forum Research w dniach 3 i 5 października, wykazała, że John Tory ma wiodącą pozycję w wyścigu, z poparciem 56% wyborców.

Pomimo jej ciągłych ataków na Tory’ego na szlaku kampanijnym, sondaż Forum Research wykazał, że Keesmaat nie uzyskała istotnego poparcia i dysponuje jedynie 29-procentowym poparciem wyborców.

Lorne Bozinoff, prezes Forum Research, komentuje: “Tory ma dwucyfrową przewagę 2 tygodnie przed wyborami i taki wynik jest bardzo trudny do zmienienia. Polityka to gra, w której niewiele wyników jest całkowicie nieprzewidywalnych, ale w tym momencie zwycięstwo Keesmaat prawie na pewno wymagałoby nagłego upadku Tory’ego.”

Specjalista ds. politycznych 680 News John Stall mówi, że nie jest zaskoczony tymi danymi. “Po pierwsze, nie było zainteresowania zmianami w tych wyborach” wyjaśnia.”Tory z pewnością ma swoich przeciwników, ale w sumie wykonał całkiem niezłą robotę. Był bardzo aktywny i widoczny.”

Ankieta wykazała, że największymi fanami Tory’ego są wyborcy w wieku 45 lat i starsi. Keesmaat jest najbardziej popularna wśród wyborców w wieku 20-30 lat.

Keesmaat, która pracowała jako główny planista Toronto przez kadencje merów Roba Forda i Johna Tory’ego, zgłosiła swoją kandydaturę w ostatniej chwili.

Jej kampania koncentruje się na propozycjach takich jak budowa 100 000 tanich mieszkań w ciągu następnej dekady, wprowadzenie programu wynajmu z możliwością wykupu lokali po obecnych cenach rynkowych, rozbudowa komunikacji miejskiej, plan zamknięcia niektórych miejskich pól golfowych i przekształcenia ich w ośrodki stworzone przy udziale lokalnych społeczności.

Tymczasem Tory zachwala swoje dokonania, m.in. uruchomienie pilotażowego projektu komunikacyjnego na odcinku jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Toronto, utrzymanie podatków na stabilnym poziomie i działania mające na celu walkę z korupcją w mieście.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.