Wybory lokalne – co trzeba wiedzieć?

0

Wyborcy mogą głosować podczas wcześniejszego głosowania oraz w dniu wyborów 22 października, aby oddać głosowanie na burmistrza, radnego i powiernika kuratorium (school trustee). Poniżej wszystko co trzeba wiedzieć, zanim wyruszy się do lokalu wyborczego.


Na kogo głosujemy?

• Burmistrz
• Radny w swoim okręgu
• Powiernicy
– Toronto District School Board trustees
– Toronto Catholic District School Board trustees
– Conseil scolaire Viamonde trustees
– Conseil scolaireg catholique MonAvenir trustee
Lista kandydatów

Kiedy głosować?

Wcześniejsze głosowanie trwa od 10 do 14 października w godzinach 10.00-19.00. Możesz głosować w jednej z dwóch lokalizacji w swoim okręgu lub w ratuszu. W każdym lokalu znajdować się będzie terminal do głosowania.

W dniu wyborów możesz głosować od 10.00 do 20.00, ale tylko w okręgu, w którym mieszkasz.

Gdzie głosować?

W systemie 25-okręgowym możesz nie wiedzieć, gdzie powinieneś głosować. Tu można znaleźć swój okręg i lokal wyborczy: https://www.toronto.ca/ city-government/elections/election-resource-library/voting-places/

Kto moze głosować?

Głosować w wyborach lokalnych w Toronto może:

– Obywatel kanadyjski
– W wieku co najmniej 18 lat
– Mieszkaniec Toronto
– Osoba niemieszkająca w Toronto, ale kiedy ona lub współmałżonek jest właścicielem lub wynajmuje nieruchomość w mieście

Co przynieść na głosowanie?

Karty wyborców zostały już wysłane, więc przynieś swoją ze sobą wraz z dokumentem tożsamości, który pokazuje nazwisko i adres w Toronto. Jeśli zgubiłeś kartę informacyjną wyborcy, możesz wydrukować ją w domu lub pobrać na telefon.

Jakie dokumenty tożsamości są dopuszczalne?

Dokument wydany przez rząd, taki jak prawo jazdy z fotografią

Wyciąg z karty kredytowej, wyciąg z konta bankowego lub umowa pożyczki

Rachunek za Hydro, telefon, telewizję kablową, wodę lub gaz Dowód wynagrodzenia (pay

stub) lub formularz T4

Co się stanie, jeśli nie otrzymałem karty wyborcy?

Nie ma problemu oznacza to po prostu, że nie jesteś na liście wyborców. Ostateczny termin dodania się do listy minął, ale możesz zgłosić się do głosowania z dopuszczalnymi dokumentami tożsamości w dniu wyborów, a twoje nazwisko zostanie dodane do listy.

Co się stanie, jeśli nie będę mógł zagłosować?

Jeśli jesteś uprawniony do głosowania, ale nie możesz oddać głosu w dniach głosowania, możesz wyznaczyć innego uprawnionego do zagłosowania w twoim imieniu.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.