Gorący temat w Kanadzie

0

Od paru dni, a ściśle od 17.10 można już legalnie kupować, ale również hodować marihuanę w całej Kanadzie, oczywiście również w Ontario. Uważam, że w tej kwestii pozostanie wiele pytań u wszystkich kupujących nieruchomości. W szczególności bardzo emocjonalnie mogą podchodzić wszyscy do tych miejsc, w których hodowana będzie ta roślina. Oczywiście, jako agent reprezentujący moich klientów, bardzo poważnie podchodzę do tego problemu. Uważam, że cała ustawa przeprowadzona została bez konsultacji. A także bez odpowiednich rozwiązań w tej kwestii, co na pewno spowoduje późniejsze problemy, ale także sprawy sądowe.

Wszystkie strony biorące udział w transakcjach kupna-sprzedaży powinny mieć świadomość poważnego wpływu tej sprawy na transakcję. Pamiętajmy więc, że zgoda na hodowlę czy posiadanie tego specyfiku wcale nas nie zwalnia z obowiązku stosowania się do obowiązującego prawa: otóż w dalszym ciągu istnieje obowiązek poinformowania strony kupującej o samym fakcie hodowli, nawet w najmniejszych ilościach.

Aby dokładnie zrozumieć ten istotny przecież szczegół, trzeba wytłumaczyć dokładnie istotę całego problemu. Po pierwsze, w rozumieniu kanadyjskiego prawa odnośnie nieruchomości istnieje pojęcie tzw “stigma”, czyli “skazy” oraz “defects” czyli “defektów” nieruchomości. Są istotne różnice pomiędzy tymi pojęciami – między defektami powstałymi w przeszłości (nawet przy budowie) oraz defektami nabytymi, powstałymi później.

A więc tzw. “skaza” może polegać jedynie na niematerialnym uszczerbku na nieruchomości, polegającym na negatywnym oddziaływaniu na kupującego w sposób emocjonalny lub psychologiczny. Te negatywne odczucia wcale nie muszą ściśle wiązać się z fizycznym stanem nieruchomości: przykładem niech będzie np. fakt, że w przeszłości mógł tam zamieszkiwać kryminalista lub że dokonano tam przestępstwa albo popełniono samobójstwo.

Oczywiście tego rodzaju sprawy są traktowane w różny sposób przez kupujących, w zależności od ich psychiki oraz podejścia do życia. Dla niektórych nie stanowią żadnego problemu, dla innych owszem. W przypadku hodowli marihuany może być podobnie: istotnym jest fakt, że w tym wypadku reprezentujący kupujących agent powinien zadać sobie trud oraz dowiedzieć się wszystkiego, co mogłoby mieć negatywny wpływ na kupowaną nieruchomość. Innym istotnym elementem mającym negatywny wpływ na nieruchomość jest sprawa defektów. Są to fizyczne uszkodzenia, czy uszczerbki, które dzielą się na dwie kategorie: Defekty, które są łatwo wykrywalne, nieraz widoczne nawet gołym okiem, a już na pewno podczas szczegółowej inspekcji nieruchomości: tego rodzaju defekty nie wymagają ani robienia specjalnych otworów w strukturze domu, ani usuwania np. paneli przykrywających ściany.

Przykładem może być zaciek spowodowany cieknącą wodą z rur, dachu, innych miejsc, widoczny ślad wilgoci itd. Takie uszkodzenia nie wymagają specjalnej informacji od sprzedającego, albowiem są oczywiste, widoczne. Innego rodzaju są defekty ukryte: takie, które mogą nie zostać odkryte nawet przez doświadczonego inspektora, czy innego rodzaju eksperta budowlanego.

Jeżeli istnieje możliwość, że defekt taki może spowodować uszczerbek na zdrowiu, czy zagrożenie dla struktury nieruchomości, takiego rodzaju defekt obowiązkowo musi być zgłoszony przez sprzedającego kupującemu. Są różne przykłady tego rodzaju defektów, polegające np. na strukturalnych uszkodzeniach domu, znaczne zużycie niektórych elementów, mogące spowodować zagrożenie dla mieszkańcow itp.

W tym momencie właśnie dochodzimy do punktu, w którym należy wyjaśnić, w jaki sposób hodowla nawet małej ilości roślin marihuany może wpłynąć w sposób negatywny na stan nieruchomości. Ma to bowiem wpływ negatywny zarówno łatwo wykrywalny, jak i ukryty, lecz mający zły wpływ na zdrowie.

Hodowla marihuany niekoniecznie może w sposób fizyczny uszkodzić daną nieruchomość. Jeśli natomiast takie uszkodzenie było, zostało naprawione, to w dalszym ciągu może mieć negatywny wpływ psychiczny dla kupującego: taki więc fakt należy zgłosić.

W przyszłym tygodniu dokładnie wyjaśnię obowiązki obu stron kontraktu kupna-sprzedaży. Tymczasem tym, którzy lubią doznania przy użyciu tego specyfiku życzę miłych wrażeń! Pamiętajmy jednak, że prowadzenie pojazdów jest również zabronione, tak jak po alkoholu, a policja ma już stosowne instrumenty do kontroli.

Wszystkim klientom przypominam o zbliżającym się losowaniu nowego Lexusa oraz wspaniałej kolacji organizowanej 18 listopada, jak zwykle w Centrum Kultury: wszystkim rozesłaliśmy już zaproszenia! Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości.

Nasze porady oraz wycena są bezpłatne. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.