Książka-zemsta Patricka Browna

0

Oczekiwana z niecierpliwością książka Takedown: The Attempted Political Assassination of Patrick Brown autorstwa byłego lidera Partii Konserwatywnej Ontario Patricka Browna, który zdobył w ostatnich wyborach municypalnych stanowisko burmistrza Brampton, ma ukazać się drukiem w piątek, ale już wiadomo co w niej jest.

Brown został usunięty z stanowiska lidera torysów w styczniu po doniesieniach CTV News o skandalu seksualnym z udziałem dwóch kobiet. Obecnie podał on do sądu CTV domagając się 8 milionów dolarów.

W książce Brown wspomina o zarzutach o molestowanie seksualne wobec byłego tymczasowego lidera torysów obecnie ministra finansów Vica Fedeliego. Brown twierdzi, że kobieta, która zgłosiła zarzuty, potem zrezygnowała z walki. Została zwolniona z pracy, chociaż wypłacana jej jest pensja.

Ustąpienia ministra domaga się liderka opozycyjnej partii NDP Andrea Horwath.

Fedeli zaprzecza oskarżeniom Browna, a w czwartek w geście poparcia dla Vica Fedeliego posłowie konserwatywni w legislaturze nosili żółte krawaty – krawaty tego koloru zawsze nosi minister finansów.

W 312-stronicowym tomie, Brown twierdzi, że pomimo oskarżeń seksualnych sugerowanych przez CTV, Doug Ford obiecał mu “każdą pozycję, jaką chciałbym, gdybym zapewnił poparcie swoich ludzi dla jego kandydatury” podczas marcowego wyścigu o stanowisko lidera PC.

“Kłamstwa zawarte w tej książce są obrzydliwe”, premier Ford napisał na Twitterze w środę wieczorem.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.