Nieruchomości a nowe przepisy

0

17 października był dniem, w którym wprowadzono ustawę o możliwości posiadania niewielkiej ilości marihuany do użytku własnego, a także możliwość hodowli w każdej nieruchomości kilku roślin. W zeszłym tygodniu pisałem o różnego typu implikacjach oraz wpływie na jakość oraz wartość nieruchomości, które zarówno posiadanie jak i hodowla tego specyfiku mogą powodować.

Dziś przedstawię sprawę w podejściu do kupna oraz sprzedazy nieruchomości, tak aby uniknąć ewentualnej szkody oraz niepotrzebnych spraw sądowych. Wynika to z faktu, że żadne inne prawo nie zostało w tym zakresie zmienione, a więc należy je respektować. Wydaje mi się, że ustawodawca nie przewidział wielu niekorzystnych w tym zakresie kwestii, które mogą powstać z tytulu przyjętej ustawy.

W pierwszym rzędzie zajmę się kwestią wystawienia domu do sprzedaży: co na ten temat powinno sie wiedzieć:

Po pierwsze, tak jak zwykle, należy ustalić ze sprzedającymi czy były jakieć istotne sprawy, które mogłyby wpłynąć na kwestię sprzedaży. Jeżeli hodowla roślin marihuany spowodowała uszkodzenie nieruchomości w jakikolwiek sposób, co może wpłynąć na zdrowie, a uszkodzenia te nie są widoczne gołym okiem, jest to rodzaj defektu, który musimy bezwzględnie podać do wiadomości.

Sprawa już nie jest taka prosta, jeśli chodzi o fakt, że hodowla marihuany w ogóle miała miejsce, lecz nie ma żadnego uszkodzenia. Otóż sądy w Ontario zadecydowały, że sprzedający nie są zobowiazani z wyprzedzeniem informować o jakimkolwiek fakcie podczas posiadania tej nieruchomości, nawet jeżeli doszło do “skazy” innej niż fizyczna. Nie jest to jednak żadna przeszkoda w tym, aby kupujący w przyszłości nie mógł występować na drogę sadową o odszkodowanie z tego tytułu. Może to doprowadzić do długich oraz kosztownych procesów sądowych, bez względu na ich późniejszy wynik.

Trzeba nadmienić, że w większości wypadków agent kupującego zadaje pytanie czy w danej nieruchomości hodowano ten specyfik. W tym wypadku można odpowiedzieć w dwojaki sposób: odpowiedzieć zgodnie z prawdą, lub wymijająco w sposób taki, aby kupujący sami przeprowadzili swój własny wywiad w tym zakresie. Wybór odpowiedzi zależy wyłącznie od sprzedającego.

Agent wystawiający dom musi stosować się do poleceń sprzedających, nawet jeśli nie zgadza się z ich decyzją. Agent może jedynie zrezygnować z dalszej reprezentacji sprzedającego, jeśli nie zgadza się z takim podejściem.

Drugą stroną medalu jest reprezentowanie kupującego. Po pierwsze zawsze probujemy znaleźć najlepszą nieruchomość, która spelniałaby wszystkie wymogi naszego klienta. Oczywiście w większośc wypadków kupujący nie chcą nabyć nieuchomości, w której hodowano marihuanę. Możemy oczywiście zadać sprzedającym pytanie, ale niekoniecznie musimy uzyskać zadowalającą odpowiedź.

Zazwyczaj wiadomości o nielegalnych hodowlach można znaleźć w kronikach policyjnych, prasowych itp. Dotyczy to jednak dużych hodowli, a nie kilku roślin. Z mojego doświadczenia bardzo dobrą formą jest włożenie odpowiedniej klauzuli do umowy kupna-sprzedaży. Oczywiśćie taka gwarancja może dotyczyć tylko okresu, kiedy sprzedający był w posiadaniu tej nieruchomości. Jeśli sprzedający odmówi podpisania się pod taką klauzulą, może to tylko oznaczać, że było coś na rzeczy oraz można odstąpić od zawarcia kontraktu. Oczywiście w tym wypadku wszystko będzie zależało od decyzji kupującego.

Tak więc, podsumowując, obecnie wprowadzone prawo o “legalizacji” marihuany nie zobowiązuje nas do informowania klientów kupujących o fakcie hodowania tej rośliny, co wcale nie zmieniło już istniejącego prawa w tym zakresie. Jednak kupując każdą nieruchomość należy dowiedzieć się wszystkiego co jej dotyczy: włącznie z otaczającymi ją sąsiadami, którzy mogą okazać się bardzo uciążliwi. A przecież uciążliwe może być nie tylko głośne zachowanie, lecz np. gotowanie z bardzo intensywnymi przyprawami i zapachami roznoszącymi się po okolicy. Zawsze dobrze jest sprawdzić okolice kupna pod względem populacji, która tam zamieszkuje, a nawet porozmawiać z najbliższymi sąsiadami; uzyskamy w ten sposób dodatkowe informacje i unikniemy na pewno niemiłych niespodzianek.

Zachęcam potencjalnych inwestorów do przejrzenia możliwości zakupu mieszkania w planowanej nowej inwestycji w pobliżu plazy Wisła, na rogu Burnhamthorpe oraz Rathburn: posiadam otrzymany od dewelopera cennik oraz plany mieszkań. To dobra na inwestycje doskonała lokalizacja: na granicy z Toronto, blisko wszystkich autostrad. Oczywiście reprezentujemy przy zakupie, a także uzyskaniu pożyczki. Bardzo szybko można wynająć; czym się również zajmujemy.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena są bezpłatne. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów! Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. Najbliższe losowanie już 18 listopada w Centrum Kultury przy Cawthra. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedazą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.