Oglądanie nieruchomości

0

Dla kupującego oczywiście najlepiej jest dowiedzieć się jak najwięcej o nabywanej nieruchomości. Taka jest też rola każdego agenta pracującego dla swoich klientów: uzyskać jak najwięcej informacji. Nie tylko o samym domu, ale okolicy, sąsiadach, położeniu, otaczających szkół itd. Zawsze rekomenduję też przeprowadzenie szczegółowej inspekcji, która może odkryć wiele skrytych niespodzianek. Oczywiście najlepszym źródłem informacji jest zawsze sprzedający: lecz w większości wypadków nie są oni chętni do wyjawienia wszystkich niedogodności. Przeciez ich zamiarem, główną motywacją, jest sprzedać nieruchomość. Czasem jednak udaje się,uzyskać dużo więcej niż zamierzano. Ostatnio wielu klientów decyduje się na kupno nieruchomości poza miastem: wielu przechodzi na emeryturę, a tam domy są tańsze, poza tym jest dużo spokojniej, mniej ruchu ulicznego itp. Poza miastem jest też innego rodzaju klientela, bardziej otwarta i szczera.

Przy pokazywaniu kilku nieruchomości poza miastem w ostatnim czasie przydarzyło mi się kilka spotkań ze sprzedającymi, którzy byli kopalnią wiedzy. Pokazując jeden z domów, zauważyłem przebiegający niedaleko trakt kolejowy: pomyślałem od razu, że nie jest to odpowiednia lokalizacja dla moich klientów, którzy przecież wyprowadzają się poza miasto dla spokoju i ciszy. Będac jednak przed domem postanowiliśmy sprawdzić jego stan wewnątrz, choćby dla samego porównania cenowego. Właściciele byli w domu, podczas oglądania pomieszczeń pani domu towarzyszyła nam cały czas. Nie było jednak zbyt dużo do oglądania. Domek był mały, przerobiony, miał tylko jedną sypialnię, która była jednym z największych pomieszczeń w całym domu, uprzednio sypialni było dwie, lecz przerobiono na jedną, dużą. Nie było dane nam zobaczyć tej jedynej sypialni. Pan domu leżal tam chory i nie chciano, abyśmy mu zakłócali spokój.

Oczywiście było to jak najbardziej zrozumiałe, jednak od razu dało nam do myślenia co do otoczenia najbliższej okolicy: otóż w poprzednim domu, również właściciel leżał chory w łóżku, a więc czy to nie okolica była przyczyną choroby? W sąsiedztwie widać było bowiem kilka dymiących kominów, okolica była przez to szara i pełna smogu, poza tym szlak kolejowy w najbliższym sąsiedztwie nie zachęcał do zamieszkania. Oglądając pokój rodzinny zastanawialiśmy się gdzie rozmieścic meble, jak urządzić pomieszczenia. Wtedy właśnie sprzedająca wyznała nam jeden z faktów, który uznała pewnie za jeden z pozytywów, a które mogłyby wpłynąć na decyzję zakupu: otóż w ostatnich dwóch latach nie było w okolicy żadnych powodzi, zalania piwnic! Oczywiście pomyśleliśmy, że w ubiegłych latach było to na porządku dziennym, więc już ten fakt eliminował odwiedzaną obecnie okolicę. Przy oglądaniu małej kuchni, wyjrzeliśmy przez okno. Właścicielka natychmiast zareagowała: “jeśli martwicie się bliskością torów kolejowych, to po pewnym czasie się przyzwyczaicie i nie będziecie już słyszeć przejeżdżających pociągów”.

Wychodząc na zewnątrz, w dalszym ciągu krok po kroku deptała nam po piętach. Chcąc nas przekonać do nieruchomości, stwierdziła, że okoliczne drzewa dają dużo zieleni, zwłaszcza na wiosnę. Poza tym, nasz dom był jedynym, który ominęły dzieciaki robiące okoliczne grafitti, powiedziała. Otóż takie stwierdzenia jedynie bardziej odpychały nas od decyzji zakupu. Czasami otrzymanie zbyt dużo informacji nie wpływa pozytywnie na kupującego. Dlatego też zazwyczaj obecność sprzedającego wcale nie pomaga przy sprzedaży, nie mówiąc już o notorycznym przeszkadzaniu w oględzinach nieruchomości.,

Oczywiście przytoczony przykład jest nieco przejaskrawiony. Zazwyczaj sprzedający nie uczestniczą ani przy pokazywaniu nieruchomości, a tym bardziej nie wyjawiają wszystkich negatywów, które mogłyby źle wpłynąć na decyzję kupującego. Już przed oglądaniem nieruchomości warto dowiedzieć się o położeniu nieruchomości, ewentualnych problemach (tak jak powodzie czy zalania), co można łatwo znaleźć w internecie. Można również oczekiwać informacji co do przestępczości.

Bardzo istotna jest dokładna informacja, co pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych doznań po zakupie, bo wtedy będzie już za późno wycofać się z umowy., Ewentualne szkody można oczywiście zawsze zaskarżać w sądzie, ale sprawy toczą się nieraz długo, są kosztowne dla obu stron kontraktu.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena jest bezpłatna. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów!

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. Najbliższe losowanie, wraz z doskonałym obiadem już 18 listopada w Centrum Kultury!

Zajmujemy się również kwestią wynajmu każdego typu nieruchomości. , We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.