Skandal w Partii Konserwatywnej

0

Konserwatywny poseł Tony Clement zrezygnował ze wszystkich swoich stanowisk w komisjach parlamentarnych i jako minister sprawiedliwości w gabinecie cieni.

“W ciągu ostatnich trzech tygodni udostępniłem zdjęcia o charakterze erotycznym i filmy wideo ukazujące mnie samego komuś, kogo uważałem za wyrażającą zgodę na ten rodzaj kontaktów kobietę” – powiedział Clement w oświadczeniu. Osoba ta próbowała, jak wyjaśniał Clement, szantażować go finansowo: “RCMP obecnie bada sprawę, aby ustalić tożsamość osoby odpowiedzialnej za próbę wymuszenia “.

Rzecznik prasowy RCMP Stephanie Dumoulin potwierdził, że policja bada sprawę.

Clement powiedział, że teraz zdaje sobie sprawę, że poszedł “na złą drogę i dokonał błędbej oceny sytuacji”.

Clement jest żonaty chociaż jest w separacji z żoną.

“Przede wszystkim przepraszam moją rodzinę za niepotrzebny ból i upokorzenie, które spowodowały moje działania. Przepraszam również moich kolegów i moich wyborców za to, że ich zawiodłem”- powiedział Clement. “Zobowiązuję się szukać pomocy – leczenia, aby zapewnić, że to się nie powtórzy, a jednocześnie będę nadal wypełniać swoje obowiązki jako poseł do Parlamentu”.

Konserwatywny przywódca Andrew Scheer skomentował rezygnację Clementa.

“Dziś wieczorem przyjąłem rezygnację Tony’ego Clementa jako konserwatywnego ministra sprawiedliwości i jego rezygnację z jego różnych funkcji w komisjach” – powiedział Scheer w oświadczeniu.

Clement jest wiceprzewodniczącym i członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a także członkiem czterech innych komisji parlamentarnych i grup międzyparlamentarnych.

Clement został również dziś ogłoszony członkiem nowej wielopartyjnej Komisji Parlamentarnej ds. Bezpieczeństwa i Wywiadu, której powołanie premier Justin Trudeau zaanonsował dzisiaj.

Jest to potężna nowa komisja utworzona przez liberałów, złożona z parlamentarzystów ze wszystkich partii i obu izb, w celu dokonywania analiz działań na rzecz bezpieczeństwa narodowego. Stephanie Carvin, profesor bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Carleton i były analityk ds. bezpieczeństwa narodowego w Canadian Security Intelligence Service, zauważyła, że ​​wiadomość o kłopotach z wyłudzeniami Clementa jest niefortunna dla nowej komisji, która bardzo poważnie traktuje informacje o szantażu.

Lider konserwatystów Andrew Scheer oświadczył: “Mimo że jestem bardzo rozczarowany potępowaniem pana Clementa, jestem zadowolony, że zdecydował się szukać pomocy i życzę mu w tym wszystkiego najlepszego,” powiedział w oświadczeniu.

Scheer powiedział również, że Lisa Raitt, wiceprzewodnicząca partii konserwatystów, posłanka z Milton, przejmie natychmiast rolę ministra sprawiedliwości w gabinecie cieni.

Urodzony w Wielkiej Brytanii Clement służył jako minister w rządzie Ontario w gabinetach byłych premierów Mike’a Harrisa i Ernie’ego Evesa, a także federalny minister przemysłu i minister zdrowia w rządzie byłego premiera Stephena Harpera. Obecnie reprezentuje okręg Parry Sound-Muskoka, gdzie zwyciężył w wyborach federalnych w 2006 roku.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.