Diana Krall da jeden koncert w Polsce

0

Diana Krall, jedna z najbardziej popularnych jazzowych wokalistek, odwiedzi Polskę 28 czerwca. Wystąpi w Tauron Arenie Kraków prezentując swoje najważniejsze utwory i największe przeboje. Bilety na jedyny koncert Diany Krall w Polsce trafią do sprzedaży 3 grudnia na Eventim.pl.

Diana Krall śpiewa od ponad 25 lat. Wydała szereg złotych i platynowych płyt, a najbardziej znany jest jej album “When I Look in Your Eyes” z 1999 roku, który aż 52 tygodnie był nw czołówce Billboardu i przyniósł Dianie aż dwie nagrody Grammy.

Diana Krall dalej nagrywa i koncertuje. Najnowszą płytę “Love Is Here To Stay” (2018) nagrała z Tonym Bennettem. Zajęła ona pierwsze miejsce na liście Top Jazz Albums Billboardu.

Diana Krall koncerowała w Polsce, zawsze ciepło przyjmowana. 

Diana Jean Krall urodziła się i dorastała w Nanaimo w Brytyjskiej Kolumbii. Ojciec księgowy zaraził ją miłością do muzyki z lat 20. i 30. Diana dostała stypendium na prestiżowej uczelni muzycznej Berklee College of Music w Bostonie, potem przeprowadziła się do Los Angeles. Po trzech latach wróciła do Kanady i zamieszkała w Toronto. W ojczyźnie wydała pierwszy album “Stepping Out.”

Subtelny, wspaniale zaaranżowany i zaśpiewany jazz Diany Krall dał jej wielki sukces i ogromną popularność w latach 90. XX wieku, które trwają o dzisiaj.

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.