Ile kosztują nielegalni azylanci?

0

Oficer ds. budżetu w Parlamencie twierdzi, że osoby ubiegające się o azyl, które w ubiegłym roku trafiły do Kanady nielegalnie, będą kosztować federalne organizacje w sumie 340 milionów dolarów.

Yves Giroux twierdzi, że średni koszt utrzymania jednego migranta, który przybył do kraju w okresie od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r., wynosi nieco ponad 14 000 dol., ale kwota ta może być różna w zależności od tego, jak długo dana osoba musiała czekać na sfinalizowanie wniosku o azyl.

Konserwatywny poseł Larry Maguire poprosił Giroux, aby przeanalizował obecne i ocenił prognozowane koszty związane z napływem nielegalnych imigrantów, którzy przekraczają granicę Kanady z USA od 2017 roku.

Analiza, która obliczyła wszystkie koszty od momentu przybycia migrantów do Kanady do czasu podjęcia decyzji w sprawie ich roszczeń, szacuje, że koszty wzrosną do 396 milionów dol. w latach 2019-2020.

Sumy te nie obejmują kosztów ponoszonych przez prowincyjne lub miejskie rządy.

Giroux twierdzi, że dane federalne sugerują, iż Ontario poniosło wydatki w wysokości 200 milionów dolarów za radzenie sobie z nielegalnymi migrantami.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.