Jacek Cygan kolęduje

0

“Białanie” – kolędy Jacka Cygana, zebrane na płycie trafiają w piątek do sklepów muzycznych. Cygan pisał kolędy przez 30 lat, Wszystkie bardzo osobiste, normalne i szczere.

“Kolędy, świąteczne pieśni i pastorałki, które przytuliła niniejsza płyta, pisałem przez ponad trzydzieści lat. Zaczęło się od ‘Na stary rok’ dla Grażyny Łobaszewskiej, potem była ‘Kolęda rozsianych po świecie’ do muzyki Seweryna Krajewskiego, którą przyniosła do mnie Maryla Rodowicz, potem ‘Święta z bajki’ dla Edyty Geppert, dalej ‘Dziś nadzieja rodzi się’ z Ryszardem Rynkowskim. I tak to trwa aż do dzisiaj, kiedy moje najnowsze utwory nagrali Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower, Kasia Cerekwicka, Józef Skrzek czy Igor Herbut” – wyznaje autor w książeczce wewnątrz albumu.

W sumie krążek zawiera 15 kolęd, a lista wykonawców jest doprawdy niezwykła. Ucieszą się i młodzi, i starzy wielbiciele talentu Jacka Cygana. Mamy tu “Pada śnieg” w wykonaniu – Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka, “Dziś nadzieja rodzi się” zaśpiewana przez Ryszarda Rynkowskiego, “Kolędę rozsianych po świecie” Seweryna Krajewskiego, “Święta z bajki” – Edyty Geppert czy “Kolędę samotnych” w wykonaniu Ewy Małas-Godlewskiej.

Igor Herbut zaśpiewał na płycie “Pastorałkę łemkowską”, a sam tekściarz wspólnie z Krzysztofem Ścierańskim zamykają płytę kolędą “Spadł śnieg”.

“Jestem wdzięczny moim przyjaciołom kompozytorom i wokalistom, że te kolędy i pastorałki są takie osobiste, normalne i szczere. Dziękuję wszystkim kompozytorom, którzy połączyli z moimi słowami swoje piękne dźwięki, oraz wykonawcom za ich świąteczne dusze” – dodaje autor, zadowolony ze świątecznego prezentu, jaki przygotował dla swoich odbiorców. Płyta zapewne przyda się przy domowym kolędowaniu w rodzinnym gronie. 

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.