Poznamy nazwiska pijanych kierowców

0

Policja regionu Yorku będzie co tydzień podawać do publicznej wiadomości nazwisko każdego kierowcy oskarżonego o prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, ponieważ nie widać poprawy jeśli chodzi o liczbę takich przypadków na drogach.

Nazwiska będą publikowane w każdy poniedziałek na stronie internetowej policji York w sekcji poświęconej oświadczeniom medialnym.

“To oczywiste, że coś musi się zmienić” – powiedział w poniedziałek szef policji York Eric Jolliffe.

Jolliffe powiedział, że policja chce, aby jazda po alkoholu była jeszcze bardziej społecznie nieakceptowalna i aby zachęcić więcej obywateli do informowania policji, gdy napotkają kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. “Niewinni ludzie każdego dnia są narażeni na ryzyko przez nieodpowiedzialne i sprzeczne z prawem zachowanie innych”.

Ta decyzja zapadla po tym, jak w weekend w okolicach York zatrzymano 16 nietrzeźwych kierowców.

Inne jednostki policji w rejonie Greater Toronto, a mianowicie policja regionów Durham i Halton, publikują już nazwiska osób oskarżonych o wykroczenia drogowe spowodowane alkoholem.

Pięć osób w tym roku zginęło w regionie York w wypadkach, gdzie czynnikiem przyczyniającym się do wypadku był alkohol lub narkotyki.

W piątek szef policji South Simcoe Andrew Fletcher ogłosił taką samą decyzję o publkacji nazwisk pijanych kierowców.

 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.