Składanie ofert, przebijanie cen

0

Najwygodniejsza pozycja w składaniu ofert to taka, kiedy jesteśmy jedynymi zainteresowanymi kupnem. Obecnie oczywiście możemy liczyć na taką opcję. Dzieje się tak, gdy mamy zbalansowany rynek, z większą ilością ofert na rynku. Jest jednak sporo przypadków kiedy składajac ofertę musimy liczyć się z konkurencją, czasami nawet kilkoma konkurentami, którzy ubiegają się o tę samą nieruchomość. Powstaje tu pytanie kiedy powinniśmy zrezygnować z dalszej walki, czasem niepotrzebnego przebijania się, spowodowanego emocjami chwili, mogącego doprowadzić do zupełnie bezsensownego punktu. Oczywiście najlepiej jest wcześniej omówic dokładny scenariusz oraz ostateczną cenę i ściśle się tego trzymać.

Wystawiając nieruchomość na sprzedaż, zazwyczaj rozważamy dwie opcje. Tradycyjna, konserwatywna opcja jest taka, że dom wystawiamy nieco wyżej od dobrze wybranej ceny rynkowej. Oferty przyjmujemy na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.

Druga, bardziej agresywna forma, wymaga od nas dużej znajomości obecnego rynku, oczywiście odpowiednio dobrego obiektu sprzedawanego, odpowiedniego podejścia do tematu. W celu przebicia konkurencji oraz spowodowania dużo większego zainteresowania potencjalnych kupujących, wystawiamy nieruchomość na rynek z ceną sporo poniżej ceny rynkowej. W tym wypadku podajemy datę, oraz dokładną godzinę kiedy będziemy rozpatrywali oferty. Zwykle dajemy czas kilku dni na możliwość wygenerowania odpowiedniej liczby zainteresowanych, co również daje czas na dokładne obejrzenie nieruchomości przez potencjalnych klientów. Daje to również czas zainteresowanym na odpowiednie przygotowanie swojej oferty, w tym możliwość przeprowadzenia inspekcji, oraz – co najważniejsze – sprawdzenia zdolności finansowej, czy uzyskania przynajmniej wstępnej akceptacji pożyczkodawcy na odpowiednią sumę.

W ostatnim czasie większość ofert jest zazwyczaj wysyłana drogą elektroniczną. Oczywiście daje to czas sprzedającym na dokładne zapoznanie się z warunkami zakupu, natomiast dla kupujących oczywiście stwarza pewną dozę niepewności w oczekiwaniu na decyzję.

Decydując się na wystawienie nieruchomości w taki sposób pamiętajmy jednak, że musi ona być przygotowana w odpowiedni sposób, w odpowiedniej dzielnicy itp. Możemy wtedy liczyć na sukces, lecz w przeciwnym wypadku musimy liczyć się ze skutkiem zupełnie odwrotnym: źle przygotowany listing może wcale nie uzyskać należnego zainteresowania, a nawet odpowiedniej oferty.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda od strony zakupu. Oczywiście, w każdym przypadku składania oferty przy tzw. przetargach, należy mieć zapewnienie instytucji finansowej o przyznaniu pożyczki. W większości wypadków wszyscy sprzedający spodziewają się zdjęcia warunku o finansowaniu z umowy.

Przy ostatnio wydanych obostrzeniach, czasem nawet takie zapewnienie z banku nie wystarcza, trzeba je uzyskać po zawarciu transakcji. Czasem może się nam uda przekonać sprzedającego o tym, że zapewnienie o finansowaniu mamy w ręku, a oczekujemy jedynie na formalne potwierdzenie tego faktu. Oczywiście pomoże nam to w końcowych negocjacjach.

W zależności od okoliczności, możemy oczekiwać, że aby dostać konkretną nieruchomość musimy wykreślić warunek finansowy. Wielu jednak pożyczkodawców musi dostać realistyczną wycenę tzw. “appraisal”, na podstawie której udzielana jest pożyczka. Na obecnym rynku zdarza się, że wycena taka jest niższa od ceny rynkowej, co właśnie stwarza problemy. Mimo wcześniejszych zapewnień możemy nie uzyskać spodziewanej pożyczki, a transakcja może nie zostać zamknięta, co prowadzi do późniejszych spraw sądowych, utraty depozytu, a nawet większych kosztów.

W większości sytuacji przetargowych nie możemy jednak spodziewać się akceptacji żadnego warunku w umowie: oferta musi być czysta, bezwarunkowa. Czasem może być nawet niższa od konkurencyjnej z warunkami, aby zostać przyjęta. W wypadku takich ofert musimy starać się pozbyć dużych emocji, które często prowadzą do przeholowania z ceną, a nieopatrzne przebicie cenowe może nas zbyt drogo kosztować, włącznie z możliwością nieotrzymania kredytu, co doprowadzić może do samych kłopotów. Oczywiście czasem trzeba pogodzić się z przegraną, ale musimy zachować zimną krew.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Nasze porady oraz wycena są bezpłatne. Kupujący, jak wiadomo, nie ponoszą żadnych kosztów!

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. Zazwyczaj losowanie samochodu oraz kolacja dla wszystkich naszych klientów odbywa się w Polskim Centrum Kultury w Mississaudze. Zajmujemy się również kwestią wynajmu nieruchomości.5 We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209- 3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.