Oświadczenia polityków – lider Opozycji, przywódca Partii Liberalnej Michael Ignatieff

0

Oświadczenie Lidera Partii Liberalnej Michaela Ignatieffa po śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Lider Partii Liberalnej Michael Ignatieff wydał poniższe oświadczenie po śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i tych wszystkich, którzy z nim podróżowali

Z wielkim smutkiem przekazuję nasze głębokie wyrazy współczucia i kondolencje dla obywateli Polski, których dotknęła ogromna tragedia, jaką jest śmierć Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich, którzy z nim podróżowali, włącznie z jego żoną Marią oraz wieloma najważniejszymi przedstawicielami polskich służb politycznych i wojskowych.

Prezydent oraz wielu przedstawicieli polskiego rządu, a także służb wojskowych zginęło dzisiejszego poranka w trakcie podróży na uroczyste obchody 70-tej rocznicy Zbrodni Katyńskiej dokonanej przez NKWD na polskiej inteligencji, przywódcach religijnych oraz oficerach wojskowych. Wielu członków rodzin ofiar mordu w Katyniu również zginęło w katastrofie, nadając dodatkowego znaczenia tej tragedii.

Śmierć Prezydenta Kaczyńskiego w trakcie obchodów tego mrocznego wydarzenia w historii kraju przypomina nam o jego wkładzie w budowę polskiej demokracji i udziale w walce o prawa i wolność polskich obywateli. Pamiętamy również o dziele na rzecz państwa i oddaniu wszystkich członków polskiej delegacji dla obywateli Polski.

W imieniu Partii Liberalnej w Kanadzie oraz naszego klubu parlamentarnego, w trakcie żałoby po stracie wszystkich 96 ofiar katastrofy, przyłączam się do wszystkich obywateli Kanady w wyrazach współczucia dla rodzin i bliskich osób tych, którzy zginęli w katastrofie, oraz do wszystkich członków wspólnoty polsko-kanadyjskiej, którzy zostali zaskoczeni tą nagłą tragedią w ich rodzinnym kraju.

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.