Oświadczenia polityków – premier Stephen Harper

0

W reakcji na tragedię, do jakiej doszło w Smoleńsku, otrzymaliśmy oficjalne oświadczenia od wielu polityków i organizacji. Dzisiaj drukujemy niektóre z nich, z oświadczeniem premiera Kanady Stephena Harpera na czele.

Z szokiem i głębokim smutkiem dowiedziałem się dzisiaj rano o potwornej tragedii, która w dniu dzisiejszym spadła na naród polski. Kanadyjczycy i Polacy wspólnie opłakują śmierć Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Polski, jego żony Marii Kaczyńska, Pierwszej Damy, i wielu wysokich rangą przywódców politycznych i wojskowych.

Samolot prezydenta Lecha Kaczyńskiego rozbił się kiedy jechał on na obchody upamiętniające 70. rocznicę masakry katyńskiej.

Prezydent Lech Kaczyński był człowiekiem, który dumnie i z uporem bronił demokracji i praw człowieka w najbardziej nawet trudnych czasach. Jego nagłe odejście jest wielką stratą dla jego kraju i wielu jego przyjaciół w Kanadzie, szczególnie wśród Polonii.

W imieniu rządu Kanady i wszystkim Kanadyjczyków, pragnę wyrazić moje najgłębsze wyrazy współczucia i moje szczere kondolencje rządowi i mieszkańcom Polski w tym smutnym dniu.

Premier Kanady
Stephen Harper

picture_028

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.