Podsumowanie wizyty w Chinach

0

 Premier Kanady Stephen Harper zakończył swoją czterodniową wizytę w Chinach.

Jego ostatnie spotkanie w sobotę było spotkaniem z Bo Xilai, wschodzącą gwiazdą polityki chińskiej, postacią uwikłaną w szereg kontrowersji. Harper nie sfotografował się z nim  w typowej pozie podawania sobie rąk.

To i inne spotkania z młodymi politykami to wyraźny znak, że nowe pokolenie chińskich polityków uważa Kanadę za godnego partnera handlowego.

Wiele porozumień podpisanych w czasie podróży do Chin obejmującej trzy miasta to umowy wstępne, wymagające dalszych kroków po obu stronach, np. umowa o eksporcie uranu czy o wymianie technologicznej i naukowej.

Najważniejsza, dotycząca ochrony inwestorów z drugiego kraju, była negocjowana przez 18 at. Zapytany, czy poruszył w czasie swoich spotkań ze stroną chińską kwestie praw człowieka i inne podobne kontrowersyjne tematy, Harper zapewnił, że tak się stało, ale podkreślił, że nigdy nie krytykuje publicznie kraju, który odwiedza.
Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.