Pomoc dla fachowców kształconych za granicą

0
Diane Finley, minister zasobów ludzkich, ogłosiła w środę rozpoczęcie trzyletniego programu mającego ułatwić osobom wykształconym poza granicami Kanady uznanie ich kwalifikacji i znalezienie miejsc pracy w swojej dziedzinie. Dla wielu imigrantów koszty nostryfikacji, uzyskiwania licencji, szkoleń itp. są za wysokie. Dlatego rząd federalny ogłosił właśnie nowy program Foreign Credential Recognition Loans. Rząd będzie wchodził w układ partnerski z różnymi instytucjami w całej Kanadzie takimi jak WIL Employment Connections – jej zaangażowanie w tej projekt ogłosiła asystentka parlamentarna minister Finley dr Kellie Leitch. W innych prowincjach do programu włączyły się inne organizacje i agencje. Ottawa zainwestowała w ten program 18 milionów przez okres trzech lat.

Minister Diane Finley Foto: PMO

Organizacje takie jak WIL Employment Connections otrzymają środki na to, by pomóc profesjonalistom wykształconym za granicą sfinansować uznanie ich kwalifikacji w Kanadzie oraz zapewnić im wszelkie poradnictwo, aby jak najszybciej weszli na rynek pracy. Program ten jest realizacją zobowiązań podjętych w budżecie federalnym na rok 2011. Foreign Credential Recognition Loans Pilot udzieli kredytów w postaci linii kredytowych osobom, które dzięki temu nie będą musiały podejmować niskopłatnej pracy i dzięki pożyczce będą mogły szybko podjąć pracę w swojej dziedzinie, co pozwoli im na spłacenie pożyczki, a Kanadzie dostarczy więcej wysoko wykwalifikowanych specjalistów z korzyścią dla gospodarki. Federalny Economic Action Plan przeznaczył 50 mln dol. na usprawnienie procesu uznawania kwalifikacji osób wykształconych poza Kanadą. W 2010 roku skoncentrowano się na 8 zawodach, w tym księgowych i inżynierach, a obecnie na 6 kolejnych, w tym lekarzach i dentystach. Osoby zainteresowane uznaniem ich kwalifiakcji mogą skorzystać z internetowego banku informacji Foreign Credentials Referral Office (FCRO) – www.credentials.gc.ca.
Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.