Pomóc seniorom i gospodarce Ontario

0
Rząd Ontario wprowadza kredyt podatkowy, który pozwoli na pomoc seniorom w bezpieczniejszym i bardziej samodzielnym życiu, a jednocześnie stworzy tysiące miejsc pracy. Premier Dalton McGuinty odwiedził firmę Motion Specialties w Toronto. Zajmuje się ona sprzedażą specjalnych urządzeń dla seniorów ułatwiających im codzienne życie we własnym domu. Tam właśnie ogłosił Healthy Homes Renovation Tax Credit. Kredyt ma limit roczny 1500 dol. i jest dostępny dla seniorów mieszkających samodzielnie lub dla osób, które mieszkają w jednym domu z seniorem-członkiem rodziny.   Rząd szacuje, że remonty domowe, które zostaną wykonane w ramach tego programu, będą miały wartość 800 mln dol. rocznie i spowodują powstanie około 10.500 miejsc pracy. Lepsze przysto sowanie domów dla seniorów jest zgodne z ideą zapewniania im opieki w ich własnych domach jak długo jest to możliwe dla ich własnego dobra oraz dla dobra innych, zwalniając przez to więcej miejsc w domach opieki. Premier Dalton McGuinty podkreślił, że dodatkowym plusem programu jest wymiar ekonomiczny. Do programu kwalifikują się różne ulepszenia pozwalające seniorom na swobodniejsze poruszanie się po domu, takie jak uchwyty, windy, rampy. Motion Specialties oferuje seminaria szkoleniowe, które mają pokazać ludziom jak przystosować dom aby był bezpieczniejszy.
Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.