Premier Włoch ma 12 mieszkań i 3 sklepy

0
Premier Włoch Mario Monti jest właścicielem 12 mieszkań i 3 sklepów, ma również 11 milionów euro oszczędności wynika z ogłoszonych przez rząd danych dotyczących stanu majątkowego całej Rady Ministrów. Informacje o stanie posiadania szefa włoskiego rządu, byłego dwukrotnego komisarza Unii Europejskiej zostały opublikowane jako ostatnie w nocy z wtorku na środę, na godzinę przed upłynięciem terminu, w jakim rząd zapowiedział ogłoszenie danych dotyczących wszystkich jego członków. W 2010 roku Mario Monti zadeklarował dochód w wysokości 1,5 miliona euro, a za rok 2011 1 milion euro. Na liście jego majątku znajdują się 2 mieszkania w Mediolanie i jedno w Brukseli. Premier ma też biuro i 40 procent udziałów w dwóch sklepach w Mediolanie. Jest też właścicielem 9 mieszkań i sklepu w mieście Varese w Lombardii. Jego oszczędności wynoszą 11,5 miliona euro i są ulokowane na kontach oraz w funduszach. Premier ma dwa kilkunastoletnie samochody. Jego żona jest właścicielką 10 nieruchomości. Obejmując stanowisko szefa rządu w listopadzie zeszłego roku Monti ogłosił, że rezygnuje z pensji premiera i ministra finansów. Ma natomiast roczną pensję w wysokości 211 tysięcy euro jako dożywotni senator, którym mianował go prezydent Włoch Giorgio Napolitano na tydzień przed powierzeniem mu misji utworzenia gabinetu.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.