Zakaz tycia dla włoskich stewardes

0
Stewardesy włoskich linii lotniczych Meridiana Fly buntują się przeciwko nowym kostiumom służbowym, które dostępne są tylko w rozmiarach 40 lub 42 oraz wprowadzonemu w ostat-nim czasie zakazowi tycia -informują w środę lokalne media. Nowe zasady to przykład “dyskryminacji płci” i “obraza godności płci” -napisały stewardesy w liście protestacyjnym wysłanym do właściciela Meridiana Fly multimilionera Agy Khana. Przed kilkoma dniami pracownice linii otrzymały nowe uniformy, zaprojektowane przez byłą modelkę Cristinę Ceolin, która jest żoną dyrektora wykonawczego Meridiana Fly. Włoskie media relacjonują, że pracownice ze zdumieniem stwierdziły, iż istnieją tylko dwa rozmiary kostiumów -40 i 42. Częścią uniformu jest zbyt krótka -zdaniem stewardes -spódniczka z dużym rozporkiem. Ponadto według przedstawicielki związku zawodowego stewardes Lucilli Vanzi nowy regulamin nie toleruje “wzrostu wagi, chyba że jest on uzasadniony względami zdrowotnymi, potwierdzonymi przez lekarza”. Pod listem podpisało się ok. 400 pracowników firmy.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.