Irlandzcy katolicy za zniesieniem celibatu księży

0
Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie irlandzkiego Stowarzyszenia Księży, zdecydowana większość katolików w Irlandii opowiada się za zniesieniem obowiązkowego celibatu księży i udzielaniem święceń kapłańskich kobietom. W sondażu wykonanym przez agencję Amarach Consulting 87 proc. osób opowiedziało się za zezwoleniem księżom na zawieranie małżeństw, a 77 proc. za dopuszczeniem kobiet do kapłaństwa. 72 proc. ankietowanych jest za tym, aby dorośli żonaci mężczyźni mogli nie tylko zostawać diakonami, lecz także otrzymywać święcenia kapłańskie.
Według Amarach Consulting mimo postępującej sekularyzacji tego kraju o silnych tradycjach katolickich 35 proc. osób objętych sondażem uczestniczy raz na tydzień lub częściej w mszy świętej, a 21 proc. czyni to przy szczególnych okazjach, takich jak Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Ogromna większość 87 proc. jest zdania, że osoby rozwiedzione lub żyjące w separacji i pozostające w nowym związku powinny mieć prawo przystępowania do sakramentów świętych.
page1image38208
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.