Chińskie nazwisko na drugim miejscu

0
W Mediolanie chińskie nazwisko Hu znalazło się na drugim miejscu najczęściej występujących nazwisk mieszkańców, zaraz po typowym włoskim Rossi podały władze miejskie. Na liście dziesięciu najpopularniejszych nazwisk mediolańczyków są aż trzy chińskie. W analizie tych danych zauważa się, że 25 lat temu wśród pierwszych trzydziestu najczęstszych nazwisk w stolicy Lombardii nie było ani jednego cudzoziemskiego. W ciągu ćwierćwiecza nie zmieniło się tylko jedno: Rossi wciąż jest na pierwszym miejscu, ale drugie zajęło chińskie Hu wyprzedzając typowe lombardzkie nazwiska Brambilla i Fumagalli. W pierwszej dziesiątce są też chińskie Chen i Zhou.
Jednocześnie przypomina się, że to właśnie w Mediolanie chińska społeczność osiedliła się najwcześniej, bo już w latach 20. ubiegłego wieku. Oficjalnie liczba chińskich imigrantów, mieszkających we Włoszech wynosi 210 tysięcy. Dane te jednak nie uwzględniają nieznanej bliżej liczby nielegalnych przybyszów z Chin.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.