Pomoc dla zrozpaczonych rodziców

0
Rząd federalny ogłosił, że rodzice dzieci, które zmarły lub zniknęły w wyniku przestępstwa będą mogli otrzymać wsparcie dochodów, jeśli wezmą wolne w pracy, aby poradzić sobie ze swoją stratą, dzisiaj. Od 1 stycznia, nowy program zapewni wypłatę 350 dolarów tygodniowo przez okres do 35 tygodni dla rodziców zamordowanych lub zaginionych dzieci, które są młodsze niż 18 lat i których śmierć lub zaginięcie jest wynikiem wykroczenia łamiącego Kodeks Karny.
Zniknięcie dziecka jest uznane za przestępstwo przeciwko Kodeksowi Karnemu jeśli policja bada je podejrzewając popełnienie przestępstwa. “Często, co jest zrozumiałe, rodzice nie są w stanie powrócić do pracy po stracie dzieci”, powiedział premier Stephen Harper podczas konferencji prasowej. Harper ogłosił program wraz z minister zasobów ludzkich i rozwoju umiejętności Diane Finley oraz senatorem Pierre-Hugues Boisvenu, który został działaczem na rzecz ofiar przestępstw po tym jak jego własna córka została zabita w 2002 roku. Aby kwalifikować się, rodzice będą musieli wykazać minimalny dochód 6.500 dolarów w poprzednim roku kalendarzowym i wziąć urlop z pracy. Rząd zapowiedział także zmiany Kodeksu Pracy Kanady, aby umożliwić wzięcie urlopu bezpłatnego przez federalnie regulowanych pracowników i zapewnienie bezpieczeństwa zatrudnienia podczas otrzymywania świadczenia. Jeśli zaginione dzieci znajdą się, świadczenia będą nadal wypłacane przez dwa tygodnie po tym jak dziecko zostanie znalezione, zakładając, że rodzice są nadal uprawnieni do otrzymywania tych świadczeń. Rząd twierdzi, że program pomoże ponad 1000 rodziców rocznie. Te dane liczbowe oparte są na wynikach badania Statistice Canada w dziedzinie przestępczości z roku 2008. Całkowita liczba młodych ludzi, którzy padli ofiarami zabójstw i innych przestępstw powodujących śmierć, oraz porwań było 1.229 w 2008 roku.
Rodzice, którzy otrzymają zasiłek, a są później obciążeni odpowiedzialnością karną za śmierć lub zniknięcie będą musieli zwracać świadczenia. Rodzice będą ubiegać się o świadczenia poprzez agencje Service Canada. Program jest realizacją obietnicy danej w czasie kampanii w celu zapewnienia wsparcia dla rodziców dzieci-ofiar przestępstw. Przy tej samej okazji w czasie kampanii torysi obiecali również zapewnienie pomocy finansowej rodzinom ciężko chorych dzieci świadczeń, ale tym razem nie wspomniano o tej sprawie.
Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.