Popiersie Chopina w Lizbonie

0
Przy jednej z głównych ulic Lizbony stanęło popiersie wielkiego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. “Bardzo się cieszę, że Polska jest coraz bardziej obecna w Portugalii” podkreślił prezydent Bronisław Komorowski, który je odsłonił. Komorowski wraz z żoną przebywa z dwudniową oficjalną wizytą w Portugalii. “W stolicy Portugalii, w pięknym prestiżowym miejscu, przy Alei Wolności jest od dzisiaj popiersie Chopina” powiedział dziennikarzom Komorowski. Dodał, że będzie ono przypomniało wielkiego Polaka i jego twórczość, szczególnie tę związaną z polską walką o wolność.
Komorowski spotkał się także z portugalską Polonią. Odznaczył Polaków i Portugalczyków zasłużonych dla rozwoju relacji polsko-portugalskich. Uhonorował m.in. Portugalkę Marię Teresę Farię Aguilar Bacao Fernandes Swiatkiewicz, która tłumaczyła poezję Wisławy Szymborskiej, Cypriana Kamila Norwida i Witolda Gombrowicza.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.