Rząd federalny zamyka więzienia

0
W czwartek rząd premiera Harpera ogłosił zamknięcie dwóch federalnych więzień: Kingston Penitentiary, włącznie z Regional Treatment Centre w Kingston, Ontario; i Leclerc Institution w Laval w Quebecu. Decyzję tę ogłosił minister bezpieczeństwa publicznego Vic Toews oraz senator Jean-Guy Dagenais. “Nasze twarde nowe przepisy mające na celu zwalczanie przestępczości zaczynają działać poprzez utrzymywanie niebezpiecznych przestępców za kratami dłużej”, powiedział minister Toews. “Co ważniejsze, nasze wysiłki nie doprowadziły do znaczącego wzrostu liczby więźniów federalnych i dlatego ogłaszamy zamknięcie dwóch więzień federalnych”. Kingston Penitentiary jest zakładem o zaostrzonym rygorze, jednym z najstarszych na świecie więzień pozostającym w ciągłym użyciu, najstarszym w Kanadzie. Zbudowany w 1835 roku zakład jest starszy niż Konfederacja. Składa się z czterech części, które mogą pomieścić 421 więźniów i zatrudnia 460 pracowników. To tam więzieni są niektórzy z najbardziej znanych przestępców Kanady, w tym osławiony zabójca Paul Bernardo i Russell Williams.
Regional Treatment Centre (RTC) jest akredytowanym zakładem psychiatrycznym położonym w bliskim sąsiedztwie Kingston Penitentiary. RTC został otwarty w 1959 roku i może pomieścić 143 więźniów.
Leclerc Institution jest zakładem średniego rygoru w Laval w Quebecu. Może pomieścić 481 więźniów. Przewiduje się, że te trzy obiekty będą zlikwidowane w ciągu najbliższych dwóch lat. “Od 2006 roku nasz rząd nie zbudował ani jednego nowego więzienia i nie mamy takiego zamiaru”, powiedział senator Dagenais. “Nasze wysiłki zmierzające do tego, aby nasze społeczności były bezpieczniejsze są ukierunkowane na utrzymanie niebezpiecznych przestępców za kratkami”.
Zamknięcie tych placówek zaoszczędzi rządowi około 120 milionów dolarów rocznie. Wynikiem będzie też redukcja stanowisk pracy w Ontario i Quebecu. Jednak większość pracowników będzie przesunięte do innych instytucji w pobliżu. Ministerstwo Więziennictwa Kanady zapewnia, że przestępcy są rozmieszczeni w innych instytucjach. Bezpieczeństwo publiczne jest sprawą numer jeden, zapewnia rząd.
Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.