Trzeba znać i (zdać) język

0
Od lipca niektórzy imigranci przybywający do Kanady w ramach Provincial Nominee Program (PNP programu gdzie imigranci są wybierani przez prowincje, a nie przez Ottawę) będzie musiało zdawać testy językowe, minister ds. imigracji Jason Kenney ogłosił w środę w Saskatoon.

Minister Jason Kenney Foto: Gazeta Gazeta

Testy będą obowiązkowe dla osób ubiegających się o półi niskowykwalifikowane miejsca pracy i będą sprawdzać sprawności słuchania, mówienia, czytania i pisania. Saskatchewan przyjął ponad 5.300 imigrantów w ramach PNP w 2010 roku. Program pozwala prowincjom dobierać sobie imigrantów według potrzeb ich specyficznego rynku pracy, ale Kenney mówi, że jest obawa, że jest on również wykorzystywany do łączenia rodzin. Mówi, że zamierza ściślej współpracować z prowincjami, aby wstrzymać ten proceder.
Ten nowy wymóg jest jedną z wielu zmian w systemie imigracyjnym zapowiedzianych w marcowym budżecie federalnym.
Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.