Większość Rosjan pozytywnie ocenia historyczną rolę Lenina

0
59 proc. Rosjan bardzo pozytywnie lub pozytywnie ocenia rolę, jaką odegrał w historii kraju przywódca bolszewików Włodzimierz Lenin podała w czwartek agencja EFE, przytaczając wyniki ankiety przeprowadzonej przez ośrodek badania opinii publicznej FOM. Ocena ta niemal nie zmieniła się od 2003 r., kiedy 58 proc. Rosjan pozytywnie oceniało rolę założyciela Związku Sowieckiego. Najbardziej sympatyzują z bolszewickim przywódcą emeryci (60 proc.) i pracownicy najemni (53 proc.), podczas gdy 19 proc. ankietowanych ocenia go negatywnie.
Jednocześnie rośnie liczba tych, którzy opowiadają się za pochowaniem na cmentarzu zabalsamowanych zwłok Lenina wystawionych na widok publiczny w mauzoleum na Placu Czerwonym w Moskwie. Dziś proponuje to 56 proc. uczestników ankiety, podczas gdy w 2006 r. było ich 46 proc. 54 proc. zapytanych uważa Lenina za “dobrego człowieka”, 11 proc. jest przeciwnego zdania, a 35 proc. nie odpowiedziało na to pytanie.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.