Niemieckie nastolatki wolą komórkę od seksu

0
Niemiecka młodzież byłaby raczej skłonna zrezygnować z seksu, telewizji i alkoholu niż z telefonu komórkowego. Szczególnie dziewczęta nie wyobrażają sobie życia nawet przez tydzień bez komórki wynika z opublikowanego w środę sondażu Instytutu Forsa. Blisko dwie trzecie ankietowanych nastolatków zrezygnowałoby raczej z oglądania telewizji przez tydzień niż z rozmawiania w tym czasie przez telefon komórkowy. 60 procent młodych ludzi uznało, że komórka jest dla nich ważniejsza od seksu. Wśród kobiet odsetek zwolenniczek tego poglądu był nawet wyższy i wyniósł 70 procent. Tylko 39 procent procent dziewcząt może sobie wyobrazić spędzenie całego tygodnia bez telefonu komórkowego. Wśród mężczyzn odsetek osób uważających, że można przez cały tydzień przeżyć bez komórki, wyniósł ponad 50 procent.
Zdecydowana większość młodych ludzi (88 procent) przywiązuje większą wagę do korzystania z komórki niż do alkoholu. Jak wynika z sondażu, telefony komórkowe i smartfony służą nastolatkom przede wszystkim do stałego kontaktowania się z rówieśnikami. Każdy nastolatek nawiązuje codziennie kontakt z co najmniej trzema osobami, co trzeci kontaktuje się z sześcioma znajomymi.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.