Tragedii na lotni ciąg dalszy

0
Policja w Kolumbii Brytyjskiej ma teraz kartę pamięci rzekomo połkniętą przez pilota lotni w chwilę po tym jak jego pasażerka spadła i zabiła się. Jest to dowód, który pozwoli policji ustalić co dokładnie stało się gdy doszło do tragedii William (Jon) Orders otrzymał zgodę na wyjście na wolność za kaucją w piątek. Pozostał jednak z własnej woli w areszcie, do czasu wydalenia z organizmu połkniętych danych. To był prezent na rocznicę związku od chłopaka lot na lotni nad doliną Fraser Valley w BC, który ofiarodawca nagrywał też na video, dopóki nie zobaczył z przerażeniem, jak jego dziewczyna wysuwa się z uścisku pilota i spada z wysokości 300 metrów, co zakończyło się jej śmiercią. Pilot lotni próbował desperacko trzymać Lenami Godinez, ale nie dało to efektu. Godinez-Avila trzymała się kurczowo ciała pliota, kiedy wyślizgnęła się ze sprzętu tuż po starcie, ale po prostu nie mogła się utrzymać. Ściągnęła nawet Ordersowi but z nogi.
Chłopak ofiary miał lecieć zaraz po niej. 27-letnia Lenami Godinez, która nie miała żadnego doświadczenia w lotniach, leciała obok pilota. Spadła 30 sekund po starcie. Godinez, imigrantka z Meksyku, przebywała w Kanadzie od kilku lat. Mount Woodside jest popularnym miejscem wśród lotniarzy i uchodzi za jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Fraser Valley pod względem prądów powietrznych, mówi Warner. Tego typu tragedia wydarzyła się w Kanadzie po raz pierwszy, chociaż podobnych wypadków było więcej na całym świecie. Co usłyszał sędzia w piątek jest objęte zakazem publikacji. Sędzia orzekł, że Orders może być zwolniony za własną kaucją 5.750 dolarów. Musi oddać swoje paszporty, powstrzymać się od prowadzenia lotni lub paralotni i przestrzegać innych zwyczajowych warunków. Orders ma co najmniej trzy paszporty Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Australii. Policja podała, że po tragedii do Kolumbii Brytyjskiej przybyli z Meksyku jej rodzice w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie co dokładnie się stało i dlaczego ich córka nie żyje.
Kilkanastu lotniarzy i paralotniarzy zebrało się w sobotę w miejscu, gdzie Godinez-Avila spadła, aby wspólnie uczcić jej pamięć. Zebrani wznieśli krzyż z imieniem Godinez-Ávili oraz z datą jej śmierci i zasadzili wiśniowe drzewko.
Rodzina Godinez-Avili została zaproszona na uroczystość, ale powiedziała, że potrzebuje więcej czasu zanim wybierze się do miejsca, gdzie młoda kobieta zmarła. Przyjaciele Godinez-Avili, którzy przybyli do Kanady z Meksyku aby studiować w Simon Fraser University, utworzyli fundusz stypendialny na jej cześć na uniwersytecie, gdzie skończyła studia licencjackie w 2006 roku. Chociaż istnieje wiele standardów bezpieczeństwa dla lotni w Kanadzie, Jason Warner, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa lotów na lotniach z Hang Gliding and Paragliding Association of Canada, który przybył na szczyt góry Woodside i rozmawiał z pilotem kilka minut po wypadku w sobotę, powiedział, że apeluje do wszystkich pilotów i instruktorów o dokładnie sprawdzanie sprzętu, szczególnie jeśli wyruszają na lot w tandemie.
 
 
Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.