Majowa wizyta pary książęcej

0
Karol, książę Walii, i jego żona Camilla, księżna Kornwalii, przyjeżdżają do Kanady. Będą w Toronto 21 maja i 22 maja. 22 maja para odwiedzi Queen’s Park i weźmie w pokazie fajerwerków z okazji Victoria Day. Wizyta jest częścią 2012 Królewskiej Podróży, odbywającej się w tym roku (2012 Royal Tour). Będzie to 16. wizyta księcia Karola w Kanadzie i druga Camilli. “Okazje takie jak ta są rzadkie. Tylko raz przedtem Kanada obchodziła diamentowy jubileusz panującego monarchy było to za królowej Wiktorii w 1897 roku”, powiedział James Moore, minister kanadyjskiego dziedzictwa i języków urzędowych. Podczas wizyty w Toronto para weźmie udział w spotkaniu z liderami ludności rdzennej National Leadership of Assembly of First Nations i w specjalnej imprezie wojskowej, która upamiętni wojnę 1812 roku. Będzie to również pierwsza wizyta Kamili w regimencie królowej Queen’s Own Rifles, którego stała się honorowym dowódcą jako żona księcia Karola. Książęca para złoży również wizytę w Saint John and Gagetown w Nowym Brunszwiku 21 maja i zatrzyma się w Reginie 22 i 23 maja.
Pełna trasa zostanie ogłoszona bliżej rozpoczęcia wizyty.
Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.