NDP coraz bardziej popularna

0
Nowy sondaż sugeruje, że Nowy Demokraci poszerzają swoje poparcie w całym kraju. Badanie opinii publicznej Canadian Press Harris Decima wskazuje, że NDP ma 34 procent poparcia, w porównaniu do 30 procent dla konserwatystów. Z marginesem błędu 2,2 punktów procentowych, wsparcie dla obu stron być może jest równe. Wygląda na to, że NDP stała się konkurencyjna na tradycyjnych obszarach torysów. Wśród Kanadyjczyków mieszkających na terenach wiejskich, Nowi Demokraci mają 31 procent poparcia, w porównaniu do 35 procent dla torysów. NDP wydają się mieć poparcie 36 procent mężczyzn w rejonach miejskich i podmiejskich. To liczba, która stale rośnie od lutego. Wsparcie dla konserwatystów wśród mężczyzn wydaje się oscylować wokół 29 procent, w porównaniu z blisko 40 procentami cztery miesiące temu.
Nowy Demokraci wyparli liberałów jako partia ciesząca się największą popularnością wśród kobiet, powiedział Allan Gregg, prezes Harris Decima: “To jest partia, na którą połowa kobietwyborców powiedziała dziesięć lat temu, że nigdy nie będzie głosować”.
Liberałowie nadal utrzymują się na stałym poziomie 20 procent poparcia, sugeruje sondaż.
Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.