Pociągi jadą 300 kilometrów na godzinę

0
We Włoszech zaczęła działać pierwsza w Europie prywatna kolej dużych prędkości, uznana za najnowocześniejszą na tym kontynencie. Pociągi o nazwie Italo, jadące z prędkością do 300 kilometrów na godzinę, kursują między Mediolanem a Neapolem. Inauguracja linii spółki Ntv, kierowanej przez prezesa Ferrari, Lucę Cordero di Montezemolo, zbiegła się z długim weekendem. Wszystkie miejsca w pierwszych pociągach zostały wykupione. Na razie między północą a południem Włoch jeżdżą dwa składy. Ich liczba wzrośnie od 5 maja. Od października nowe linie kolejowe dysponować będą 12 składami. Są w nich trzy klasy podróży, a ponadto wagon kinowy, bezpłatny internet, telewizja satelitarna.
Na trasie między Mediolanem a Neapolem pociągi zatrzymują się w Bolonii, Florencji i Rzymie. To konkurencja dla kolei dużych prędkości o nazwie Czerwona Strzała państwowej spółki. Ceny w obu firmach są zbliżone. Nowe linie kolejowe chcą zdobyć 20-25 procent rynku do 2014 roku.  
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.