Podwyżki cen energii już w mocy

0
We wtorek weszły w życie podwyżki cen energii dla domów mieszkalnych i małych firm. Jak podała Ontario Energy Board, wzrost spowoduje wzrost przeciętnego miesięcznego rachunku za energię o 3,99 do 5,80 dol. Dla 81 procent domów i małych firm działające w systemie time-of-use energy pricing (ceny energii są uzależnione od pory dnia) podwyżki opłat są następujące: Maksymalne ceny energii w godzinach szczytu, od 11 rano do 17 w dni powszednie, wzrosną o 0,9 centów do 11,7 centów za kWh. Ceny w porach średniego szczytu, w dni powszednie od 7 ranodo11ranoiod17do19, wzrosną o 0,8 centów do 10 centów za kWh. Poza szczytem, od 19 do 7 rano w dni powszednie oraz przez cały dzień w weekendy i święta, ceny zwiększą się o 0,3 centów do 6,5 centów za kWh. W sumie oznacza to, że konsumenci będą płacić średnio o około 3,3 proc. więcej. Dla konsumentów jeszcze nieprzestawionych na ten system wzrost będzie wynosił od 0,4 i 0,5 centów za kWh.
Będzie to oznaczać, że miesięczny rachunek będzie o około 5,1 proc. wyższa dla tych klientów. Podwyżki opłat są wynikiem dokonywanych dwa razy w roku przeglądów cen energii prowadzonych przez Ontario Energy Board. Minister energetyki Ontario powiedział, że wzrost kosztów wynika z wysiłków mających na celu spowodowanie, aby system energetyczny był bardziej przyjazny wobec środowiska naturalnego. Prowincja jest w trakcie wycofywania zanieczyszczających powietrze technologii wytwarzania energii z węgla i zastępowania go droższymi źródłami energii w tym gazem ziemnym, energią jądrową, energią słoneczną i wiatrową. W styczniu, Ontario Energy Board odrzuciła poprzedni wniosek o wzrost opłat złożony przez Toronto Hydro, który podwyższyłby miesięczne rachunki o około 5 dol.
Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.