Polski premier przez trzy dni w Kanadzie

0
W dniach 12-14 maja w Kanadzie gościć będzie w oficjlaną wizytą Prezes Rady Ministrów RP Donald Tusk. Jak cztamy w oficjalnym komunikacie, wizyta ta potwierdza bardzo dobre stosunki między Polską a Kanadą i będzie okazją do zacieśnienia współpracy między naszymi dwoma krajami w sferach polityki, gospodarki i wojskowości. W programie wizyty premiera jest odwiedzenie kanadyjskich Kaszub muzeum polskich osadników i St. Mary’s Catholic Church w Wilnie, gdzie gość spotka się z przedstawicielami polskiej społeczności. W poniedziałek premier Tusk spędzi cały dzień w Ottawie, gdzie między innymi będzie gościł w Parlamencie, spotka się z Gubernatorem Generalnym Kanady Davidem Johnstonem i z premierem Stephenem Harperem.
Premier Stephen Harper odwiedził Polskę w 2008 roku, gdzie obaj szefowie rządów Polski i Kanady poznali się osobiście. Zaplanowany udział premiera Harpera w pogrzebie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki w 2010 roku został odwołany w ostatniej chwili z powodu chmury pyłu wulkanicznego.
Otrzymaliśmy zaproszenie od obu premierów na spotkanie w Ottawie, z którego zdamy Czytelnikom dokładną relację.

Szefowie rządów Polski i Kanady podczas spaceru po gdańskiej Starówce Foto: PMO

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.