Premier Donald Tusk w Kanadzie

0
Gazeta Gazeta spędziła cały poniedziałek w Ottawie, towarzysząc premierowi Donaldowi Tuskowi i delegacji rządowej w ostatnim dniu jego oficjalnej wizyty w Kanadzie. Poniżej pierwsze relacje, ale w najbliższy weekend ukaże się drukiem (a potem online) nasza własna obszerna  relacja bogato ilustrowana własnymi zdjęciami, w tym ekskluzywny wywiad Gazety Gazeta z premierem Stephenem Harperem oraz mniej oficjalne rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem. Dzień pierwszy – ontaryjskie Kaszuby
Tusk odwiedził w niedzielę kopalnię miedzi firmy Quadra FNS w Sudbury, zakupioną niedawno przez KGHM Polska Miedź S.A. Polski kombinat przymierza się do kolejnego zakupu kopalni, tym razem w prowincji Kolumbia Brytyjska Kopalnia w Sudbury to największa polska inwestycja zagraniczna.
Poniedziałek dzień drugi, ostatni Dominującym akcentem wizyty Tuska w Kanadzie były kwestie współpracy ekonomicznej między obu krajami, m.in. w zakresie wydobycia gazu łupkowego. Kanadyjskie firmy proponują także Polsce inwestycje w energetykę atomową. Premier Donald Tusk uczestniczył w poniedziałek po południu w spotkaniu “okrągłego stołu” z przedstawicielami kół biznesowych. Nalegali oni na zapewnienie stabilnych warunków podatkowych dla inwestorów w Polsce poinformował. Na zakończenie wizyty premiera Donalda Tuska w Kanadzie w poniedziałek wieczorem  w gmachu parlamentu w Ottawie odbyło się spotkanie Polonii kanadyjskiej z polskim premierem i szefem rządu kanadyjskiego Stephenem Harperem.  (Na podst. PAP) O tym wszystkim i wielu innych elementach wizyty – w weekendowej Gazecie Gazeta.

Foto: PAP/EPA

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.