Rząd Harpera mistrzem milczenia

0
Konserwatywny rząd Stephena Harpera zdobył tegoroczną nagrodę pod nazwą Code of Silence Award, przyznawaną przez kanadyjskie stowarzyszenie dziennikarzy Canadian Association of Journalists (CAJ). Doroczna nagrodę przyznawana najbardziej skrytej jednostce rządowej lub agencji finansowanej z funduszy publicznych została wręczona w Toronto.

Premier Stephen Harper i prezydent USA Barack Obama Foto: EPA

Ten “zaszczytny” tytuł przypadł rządowi federalnemu za zatajanie przed opinią publiczną informacji o wielu sprawach, takich jak progam zakupu samolotów bojowych F-35, unikanie pytań na spotkaniach z mediami i ograniczenie dostępu zarówno społeczeństwu jak i mediom dostępu do kontrowersyjnych informacji.
Prezydent stowarzyszenia Hugo Rodrigues powiedział, że rząd Harpera był bezkonkurencyjnym wyborem przytłaczającej większości 600 członków CAJ w całym kraju. CAJ powiedział, że federalne urzędy teraz kontaktują się z mediami prawie wyłącznie przez e-maile, które często zawierają niewiele informacji, o które chodzi dziennikarzom.
Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.