W 83 krajach dyskryminacja homoseksualistów

0
W 83 krajach świata homoseksualiści są nadal prawnie dyskryminowani, a w pięciu z nich homoseksualizm jest karany śmiercią ogłosiła w czwartek z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii światowa organizacja obrońców mniejszości seksualnych ILGA. Raport ogłoszony w Genewie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów informuje, że w 10 krajach małżeństwa osób tej samej płci są dozwolone, w 12 krajach prawo zezwala na adopcję dzieci przez takie pary, podczas gdy w 78 krajach homoseksualizm jest nielegalny, a w pięciu jest karany śmiercią. Są to: Iran, Arabia Saudyjska, Jemen, Mauretania i Sudan. Karę śmierci wobec takich osób stosuje się ponadto na północy Nigerii oraz w południowej Somalii.
W raporcie podkreśla się, że Europa jest kontynentem, na którym sytuacja prawna osób homoseksualnych jest najlepsza. W Ameryce Łacińskiej najpoważniejszym problemem, z jakim stykają się mniejszości seksualne, jest przemoc, ponieważ prawo obowiązujące w większości krajów tego regionu nie przewiduje karania aktów homofobii. W połowie krajów azjatyckich homoseksualizm jest nadal uważany za przestępstwo. W Afryce, gdzie zachowania homoseksualne są prawnie zakazane w 30 krajach, a w wielu karane więzieniem, wyjątek stanowi Republika Południowej Afryki. Konstytucja RPA uznaje prawo par tej samej płci do zawierania małżeństw. ILGA podkreśla, że na kontynencie europejskim Węgry, uchwalając nową konstytucję, zamknęły możliwość legalizacji małżeństw między osobami jednej płci, określając w niej małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.  
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.