Zwodzony most Jerzego VI w naprawie

0
Gmina Elgin zawiadamia turystów i mieszkańców Port Stanley, że podnoszony most imienia Króla Jerzego VI w Port Stanley poddany zostanie remontowi w okresie lata i jego zachodnie skrzydło nie będzie podnoszone, by przepuszczać pływające po rzece stateczki i łodzie. Droga wodna prowadzić będzie pod podnoszonym wschodnim skrzydłem, zaś zachodnie pozostanie w pozycji opuszczonej do czasu naprawy. 70- letni most wymaga od czasu do czasu inspekcji i naprawy. Podczas ostatniej rutynowej inspekcji zauważono drgania podczas podnoszenia zachodniego skrzydła i usterka ta musi być naprawiona ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających z mostu. Przy okazji tej naprawy, most poddany zostanie zabiegom konserwującym, żeby służyć mógł przez następne kilkadziesiąt lat. Wymieniona zostanie także skrzynia z przekładnią, którą trzeba wcześniej zamówić. Most liczy 70 lat, wiele oryginalnych części zostało wykonanych specjalnie dla tego rodzaju konstrukcji i obecnie muszą one być obstalowywane, by można było zastąpić nimi zużyte części mechanizmu. Prace potrwają kilka tygodni, ale prace remontowe nie powinny powodować zakłóceń ruchu wodnego na rzece. Nawet większe stateczki będą mogły korzystać z drogi pod wschodnim skrzydłem.
Poleć:

O Autorze:

Jerzy Szlachetka

Jerzy Szlachetka - Urodzony w Opolu Lubelskim, ukończył studia na KUL-u i mieszkał w Lublinie. Do Kanady przyjechał w 1984r. i wiele lat spędził w ontaryjskim London, obecnie mieszka w północnym Ontario. Związany z polskojęzyczną prasą od 1995r..

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.