Jak chronić prywatność danych

0
Komisarz ds. Prywatności Ontario Ann Cavoukian skrytykowała ostro menedżerów w Elections Ontario za niewprowadzenie w życie środków bezpieczeństwa po tym jak zaginęły dwa pendrivy USB z danymi osobowymi ponad dwóch milionów wyborców. Ann Cavoukian nazywa to największym naruszeniem prywatności w historii Ontario i formułuje zalecenia, aby zapobiec jego powtórzeniu. Dwie karty pamięci zawierały niezaszyfrowane dane osobowe 2,4 miliona wyborców. Według Cavoukian, sytuacja dotyczy czterech milionów ludzi, ponieważ Elections Ontario nie mógł określić, które z 20-25 okręgów wyborczych spośród 49 zostały dotknięte. Cavoukian powiedziała, że informacje na utraconych kartach pamięci nie zostały zaszyfrowane. Ten sam błąd został popełniony później nawet po tym, jak uznano je za zaginione. Powiedziała, że to jest jak pozostawienie pieniędzy bez zabezpieczenia zachęcając do kradzieży “Szkody, które mogą wynikać z kradzieży tożsamości i wielu innych oszukańczych praktyk są znaczne,” powiedziała.
Karty pamięci zawierały nazwiska, adresy i daty urodzenia, ale na szczęście agencja nie pobiera numerów SIN, kart zdrowia, prawa jazdy lub informacji bankowych, które mogą być wykorzystane przez złodziei tożsamości. Wśród zaleceń do Elections Ontario są: przeprowadzenie niezależnego audytu wszystkich zasad zarządzania informacjami osobistymi, praktyk i procedur w Elections Ontario, a już po audycie opracowanie polityki prywatności, która nakazywać będzie obowiązkowe szyfrowanie danych, a następnie przestrzeganie tych zasad, a w stosunku do rządu Ontario: zlecanie głównemu kontrolerowi Ontario regularnych audytów pod względem prywatności w agencjach publicznych i stała modernizacja ustawy wyborczej, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo personalnych danych.
Raport komisarz jest dostępny w internecie na stronie Information and Privacy Commissioner Foto: FreeDigitalPhotos.net
Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.