Kolejne sukcesy naszego Mirka Połatyńskiego w Polsce

0

“Randka w ciemno, na dwie pary”, sztuka kanadyjskiego dramaturga Norma Fostera w tłumaczeniu i reżyserii Mirka Połatyńskiego, ma znakomite recenzje i prezentowana jest w całej Polsce. A do tego: Polonijny Oscar (Złota Sowa), o którym właśnie otrzymał informację.

Najpierw o “Oscarze Polonijnym”:

Mirek Połatyński

Mirek Połatyński

Redakcja pisma polonijnego JUPITER – organ Klubu Inteligencji Polskiej w Austrii i Federacji: Kongres Polonii przy życzliwym poparciu MSZ-u i ambasadora RP w Austrii, planuje zorganizowanie w dniu 29. marca 2014 w Sali Wiedeńskiej Stacji PAN, dziewiątej w historii Polonii imprezy, na której zostaną rozdane polonijne „Oskary” przyznawane za działalność, twórczość, kulturę i umiejętność współpracy z innymi organizacjami i środowiskami przede wszystkim polonijnymi…

Redakcja Jupitera przyznała w tym roku „Złote Sowy” (Goldene Eule) decyzją kapituły Mirkowi Połatyńskiemu, który otrzyma statuetkę w kategorii TEATR.

Statuetki Złotej Sowy przyznawane są pod patronatem Federacji: Kongres Polonii w Austrii, Ambasadora RP w Austrii Artura Lorkowskiego, marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska Longina Komołowskiego oraz TV Polonii.

Złote Sowy w tej samej kategorii w 2011 roku otrzymały aktorki z Toronto, twórzczynie Salonu Poezji, Teatru i Muzyki im. Jerzego Pilitowskiego Maria Nowotarska (aktorka, reżeser) i Agata Pilitowska (aktorka).

•••

plakat Polatynski Obsada znakomita: Ewa Kuklińska, Małgorzata Potocka, Olga Borys, Alicja Kwiatkowska, Tomasz Stockinger, Piotr Szwedes, Jacek Kawalec, Krzysztof Ibisz, Michał Milowicz, Dariusz Kordek.

Samotni, dwie przyjaciółki i dwóch przyjaciół, szukają poważnego związku w swoim życiu.

Poważnego partnera na dobre i na złe. Każde z nich, robi to na swój sposób i ma inne oczekiwania. A jak się do tego zabierają, to już inna rzecz.

Randka w ciemno z ogłoszenia matrymonialnego doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji. Czy im się uda znaleźć przyjazną duszę i towarzysza życia?

Kanadyjski autor, Norm Foster, zawarł tu wszystko, co jest niezbędne w romantycznej komedii dla dorosłych. Randka w ciemno, na dwie pary, to zmyślnie ułożona historia, sprawne dialogi, sensualne sceny oraz dużo śmiechu i zabawy.

Samotność, to nie jest najlepszy przyjaciel. Doskwiera nieraz aż do bólu. Jest to sztuka pokazująca, że osoby w średnim wieku też marzą o miłości, gorących uczuciach, o tej jedynej i jedynym, i mają do tego prawo.

A przy tym czują na plecach oddech uciekających lat. Może to już ostatni dzwonek i ostatnia szansa?

Jeżeli szukasz dobrej zabawy i rozrywki, to ją właśnie znalazłeś. Nagłe i niespodziewane zwroty akcji, czynią to przedstawienie bardzo atrakcyjnym i zaskakującym.

Producent: Leszek Kwiatkowski

REŻYSERIA: MIROSŁAW POŁATYŃSKI

Scenografia / kostiumy: Małgorzata Filipiak-Kwiatkowska

Kierownictwo muzyczne: Mariusz Telicki

•••

Znany z działalności teatralnej w Kanadzie Mirek Połatyński (ATLAS) odnosi kolejne sukcesy w Polsce. Sztuka kanadyjskiego dramaturga w jego tłumaczeniu i jego reżyserii, w znakomitej obsadzie święci triumfy. Mirek ma wyłączność na tłumaczenia i wystawianie sztuk Fostera w Polsce. 

Więcej o Mirku Połatyńskim

•••

Zdjęcia ze spektaklu “Ostra jazda”, którego premiera w Kanadzie odbyła się w 2009 roku, a w Polsce wystawiana była przy kompletach na widowni w Teatrze Komedia:

This slideshow requires JavaScript.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.